Hlavní navigace

Televizní tipy na sobotu: Postradatelní 2, Princ z Persie a Nebožtíci přejí lásce

21. 9. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • CS Film, 16:00 – scifi drama Krakatit - Horečnaté představy zraněného a nemocného ing. Prokopa, jehož vynález neobyčejně silné třaskaviny se ocitl v rukou válečných štváčů. Aktualizovaný přepis fantastického románu Karla Čapka se po formální stránce inspiroval francouzskými filmy z konce 4O.let. Režisér Otakar Vávra se k předloze vrátil ještě jednou, ale Temné slunce bylo už viditelným uměleckým nezdarem. Francouzská herečka Florence Marlyová pocházela z Olomouce a původně se jmenovala Hana Smékalová. Od konce 30. let se objevila v mnoha francouzských filmech, některé se hrály i u nás (např. Zvonokosy). Československé scifi drama (1948)
  • Prima, 20:15 – akční fantasy Princ z Persie: Písky času - Mladý Dastan vyrůstal na ulici do doby, než si ho jednoho dne král Sharaman vybral za svého syna. Díky tomu dostane jako dospělý možnost spojit se s princeznou Taminou, která střeží kouzelnou dýku, s jejíž pomocí lze cestovat v čase. A tu musejí společně ochránit před temnými silami. Americké akční fantasy (2010)
  • Fanda, 22:00 – krimi drama a thriller Mr. Brooks - Nikdo netuší, že dokonalý manažer a milující otec žije dvojí život. Navenek spořádaný muž se v noci pohybuje po městě jako nekompromisní vrah, po kterém nezůstávají žádné stopy. Americké krimi drama a thriller (2007)
  • ČT 1, 22:10 – romantická komedie Nebožtíci přejí lásce - V romantické komedii kinematografické legendy a držitele sedmi Oscarů, režiséra Billyho Wildera, odjíždí Jack Lemmon v roli starostlivého syna pro tělo svého otce, který zahynul v Evropě. Po příjezdu do Itálie však rychle zjišťuje, že jeho rodič nebyl zdaleka takové neviňátko, jak se tvářil. Americko-italská romantická komedie (1972)
  • Nova, 22:25 – akční dobrodružný thriller Postradatelní 2 - Stará známá banda Postradatelných se dá opět dohromady poté, co jim tajný agent CIA zadá zdánlivě jednoduchou zakázku. Rutinní mise se ale zkomplikuje a když je jeden z jejich týmu brutálně zavražděn, muži se vydávají na krutou a krvavou cestu pomsty. Akční dobrodružný thriller (2012)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.