Hlavní navigace

Televizní tipy na sobotu: Pýcha a předsudek, Hunger Games a Musíme si pomáhat

30. 7. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní den před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • ČT2, 13:55 – komediální drama Můj život jako pes – Ingemar žije se starším bratrem a těžce nemocnou matkou. Přijímá kopance osudu bezmocně jako pes Lajka, který zemřel při cestě do vesmíru. Když se matčin stav zhorší natolik, že se nemůže o syny starat, Ingemar odjíždí na venkov. Poznává jiný život, opravdové kamarády, příbuzné, kterým na něm záleží. Navíc přichází doba chlapcova erotického procitání a o veselé zážitky není nouze. Díky tomu se mění jeho pohled na svět a dřívější hluboká melancholie se nevrací, ani když jeho matka zemře. (Mitt liv som hund, Švédsko, 1985)

  • Nova, 14:55 – romantické drama Listopadová romance – Nelson a Sara spolu uzavřou dohodu: stráví spolu jeden měsíc a poté se rozejdou. Žádná očekávání, žádný nátlak, žádná pouta. Sara tak žije už delší dobu, má pro to své důvody. Jediné, s čím nepočítá, je láska… (Sweet November, USA, 2001; hrají: Keanu Reeves, Charlize Theron)

  • ČT2, 20:00 – komedie Musíme si pomáhat – Pohled na tragické období českých dějin s odstupem, s komediální nadsázkou i s porozuměním pro lidskou slabost. V místy až překvapivě napínavém příběhu se vychází ze skutečných epizod, které se odehrály během protektorátu. Smutným hrdinou vyprávění je maloměstský penzionovaný úředník, který pod tlakem okolností schová ve svém bytě mladého židovského uprchlíka. (Česko, 2000; režie: Jan Hřebejk, scénář: Petr Jarchovský, kamera: Jan Malíř; hrají: Bolek Polívka, Csongor Kassai, Jaroslav Dušek, Anna Šišková)

Content tip EARLY

  • Nova Cinema, 20:00 – romantické drama Pýcha a předsudek – Snová výprava do Anglie konce 18. století s hvězdným obsazením, okouzlující kamerou a nesmrtelným příběhem dokáže alespoň na dvě hodiny zpomalit zběsilé tempo moderní doby. Klasický příběh lásky a nenávisti líčí osudy pěti krásných sester, které jejich matka vede pevnou rukou k životnímu názoru, podle něhož je žena šťastná jedině tehdy, když se bohatě provdá. (Pride & Prejudice, Velká Británie, Francie, 2005, podle knihy Jane Austen; hrají: Keira Knightley, Rosamund Pike, Matthew MacFadyen, Donald Sutherland)

  • Nova, 20:20 – dobrodružná sci-fi Hunger Games – V ruinách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s hlavním městem Kapitol a dvanácti přilehlými kraji. V Kapitolu se každý rok koná klání s názvem Hunger Games, do kterého musí každý z krajů vyslat jednoho chlapce a jednu dívku. Šestnáctiletá Katniss Everdeen se dobrovolně nabídne, že ve hře zastoupí svou mladší sestru… (USA, 2012)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).