Hlavní navigace

Televizní tipy na sobotu: Schindlerův seznam, Forrest Gump nebo Jen pro tvé oči

6. 5. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Markíza
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní den před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova Cinema, 9:45 – fantasy Superman – Jmenuje se Kal-el a pochází z planety Krypton. Jako jediný přežil její explozi v obrovské kosmické katastrofě, když ho otec vyslal v malé vesmírné kapsli do vesmíru. Dítě přistane na Zemi, poblíž městečka Smallville, kde se ho ujmou bezdětní manželé Kentovi. (USA, Velká Británie, 1978)

  • Nova Cinema, 16:15 – sci-fi Tajemství Ocelového města – Před více než sto lety vzrušila svět zpráva o dědictví půl miliardy franků. Jeden z dědiců – doktor Francois Sarrasin - vybudoval město Fortuna pro blaho obyvatel. Druhý – profesor chemie Erik Janus – postavil velkou zbrojní továrnu ve městě, které nazval „Ocelové“. Dobrodružný příběh na motivy románu Julese Verna. (Československo, 1978)

  • ČT2, 20:00 – bondovka Jen pro tvé oči – James Bond (Roger Moore) neztrácí dech, ať už má zdolat alpský ledovec, nebo Středozemní moře. (For Your Eyes Only, Velká Británie, USA, 1981)

Content tip EARLY

  • Nova Cinema, 20:00 – drama Schindlerův seznam – Polský Krakov 1939. Židovská obec je vystavována stále se zvyšujícímu tlaku ze strany nacistů. Do této vřavy vstupuje obchodník Oskar Schindler, člen Nacistické strany, velký svůdník a muž vydělávající na válečném utrpení, který dokázal najít v sobě člověka a zachránit ty, kterým už zdánlivě nebylo pomoci. (Schindler’s List, USA, 1993)

  • ČT1, 21:25 – komediální drama Forrest Gump – Prosťáček Forrest Gump je obyčejný muž, který od dětství dělal vše, co se mu řeklo. Do života si tak odnesl několik ponaučení své pečlivé maminky a osvědčené pravidlo, které se mu hodí mnohokrát a v nejrůznějších situacích: Když se dostaneš do problémů, utíkej. (Forrest Gump, USA, 1994)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).