Hlavní navigace

Televizní tipy na sobotu: Sissi, Interstellar nebo Marťan

2. 12. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní den před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem. 

  • Prima Max, 17:20 – životopisné drama Julie a Julia – Co se stane, když se třicetiletá sekretářka jednoho dne rozhodne, že během jednoho roku uvaří všech 524 receptů z kuchařky „Mastering The Art Of French Cooking“, kterou v roce 1961 napsala Julia Child? Nakoupí spoustu másla a na internetu rozjede blog. (Julie and Julia, USA, 2009)

  • Nova Cinema, 20:00 – sci-fi Interstellar – Když se náš čas na Zemi chýlí ke konci, je skupina výzkumníků pověřena nejdůležitějším posláním v lidských dějinách: cestou za hranice naší galaxie, při které má za úkol najít mezi hvězdami pro lidstvo nový domov. (USA, Velká Británie, 2014)

  • Prima Cool, 20:00 – sci-fi Star Wars: Epizoda VI – Návrat Jediho – Luke Skywalker se vrátil na svou rodnou planetu Tatooine ve snaze zachránit svého přítele Hana Sola ze spárů gangstera Jabba Hutta. Luke však neví, že Galaktické impérium začalo tajně stavět novou obrněnou bojovou vesmírnou stanici, která je ještě silnější než ta první – obávaná Hvězda Smrti. Po dokončení by tato zbraň přinesla jistou zkázu malé skupině rebelů, bojujících za znovuobnovení svobody v Galaxii… (Star Wars Episode VI: Return of the Jedi, USA, 1983)

ebf 24 - tip duben

  • Prima, 20:15 – sci-fi Marťan – Jeden z kosmonautů mise na Mars skoro zemřel v prašné bouři a zbytek jeho posádky planetu opustil v domnění, že je mrtvý. On však přežil, i když má k dispozici jen velmi omezené zásoby. Navíc díky svému důvtipu a znalostem našel způsob, jak vyslat signál na Zemi. (The Martian, Velká Británie, USA, 2015)

  • ČT1, 21:00 – romantická Sissi – Píše se rok 1853 a bezstarostná šestnáctiletá dívka, bavorská princezna Alžběta, zvaná Sissi, si užívá dospívání v rodinném sídle. Když matka mladého rakouského císaře Františka Josefa, Žofie Frederika Bavorská, pojme plán na sezdání syna s Alžbětinou starší sestrou Helenou, zvanou Néné, doprovází ji na cestě do rakouského Bad Ischlu právě Sissi. Zatímco Néné se připravuje na ceremoniality seznámení s Františkem, Sissi si užívá místní přírody a rybaření. A shodou okolností se právě při té příležitosti setká s mladým císařem, kterému její krása i osobnost okamžitě učarují. (Rakousko, 1955)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).