Hlavní navigace

Televizní tipy na sobotu: Svatý rok, Muž z Acapulca nebo Robocop

7. 10. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní den před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • ČT2, 14:00 – komedie Svatý rok – Dva vězni se rozhodnou utéct z vězení. Využijí katolických oslav „svatého roku“ a chtějí se, převlečeni za pátery, při útěku vmísit mezi poutníky směřující do Říma. Pečlivě připravený plán se hroutí ve chvíli, kdy jejich letadlo unesou teroristé a požadují místo do Říma letět do Tangeru. Snímek se stal posledním v bohaté filmografii francouzské herecké ikony – Jeana Gabina. (L’ Année Sainte, Francie, Itálie, 1976)

  • Nova Cinema, 20:00 – komedie Smrt jí sluší – Vyprávění o odkvétající filmové představitelce naivek, jejím slabošském manželovi a intelektuálce Helen. Ti tři mají něco společného – všichni překročili padesátku, a místo aby jejich životy a kariéry nabíraly na obrátkách, klesají strmě ke dnu. (Death Becomes Her, USA, 1992)

  • Prima Cool, 20:00 – klasické sci-fi Robocop – Neúnavný policista nelítostně zasahuje proti jakékoliv kriminalitě kolem sebe. Vědci a lékaři ho sestavili jako neporazitelného kyborga, který bojuje proti zločinu. Odolný vůči střelám a bombám, vyzbrojený těmi nejmodernějšími zbraněmi, se ale uvnitř trápí. Živě si vybavuje hrůzy své vlastní smrti… (USA, 1987)

MMF tip early

  • ČT1, 21:10 – komedie Muž z Acapulca – Bob Saint-Clare je nejlepším a nejrafinovanějším agentem na světě. Je vším, o čem sní jeho duchovní otec ve skromném pařížském bytě s otlučeným psacím strojem. Není divu, že se jejich osudy prolínají. Spisovatel, vysněný hrdina brakových románů a nejlepší role Jean-Paula Belmonda. (Le Magnifique, Francie, 1973)

  • ČT art, 22:00 – drama Ztracená čest Kateřiny Blumové – Mediální lynč ženy, která měla známost na jednu noc s mužem podezřelým z členství v teroristické skupině. Německé drama podle předlohy laureáta Nobelovy ceny Heinricha Bölla. (Die Verlorene Ehre der Katharina Blum, Západní Německo, 1975)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).