Hlavní navigace

Televizní tipy na sobotu: Temný rytíř povstal, Sluha dvou pánů, Letec a Zkrocená hora

7. 11. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • Nova Cinema, 20:00 – akční thriller Temný rytíř povstal - Osm let po smrti Harveyho Denta a zavedení jím navrženého zákona je v Gotham City téměř vymýcen organizovaný zločin. Policejní komisař James Gordon rezignoval a Batman zmizel už před mnoha lety. Všechno se ale mění s příchodem prohnané zlodějky a jejích tajemných zájmů. Avšak ještě daleko nebezpečnější je nástup Banea, maskovaného teroristy, jehož nelítostný plán proti Gothamu vyžene Bruce z jeho dobrovolného exilu… Americko-britský film (2012)
  • ČT art, 20:20– divadelní záznam Sluha dvou pánů – Premiéra dnes už legendární inscenace Goldoniho Sluhy dvou pánů se konala v Národním divadle v roce 1994 a hraje se s velkým úspěchem dodnes. Titulní roli Truffaldina tehdy vytvořil Miroslav Donutil. V průběhu času se hit proměnil ve stálici a v rekordmana v dějinách Národního divadla, protože se dočkal více než pěti set repríz. A zatímco v mnoha rolích se už změnilo obsazení, Truffaldino je stále týž. Když Miroslav Donutil se svým Truffaldinem začínal, bylo mu 43, a přestože má dnes více než šest křížků, stále ho jeho trochu zmatený a trochu vypočítavý sluha nepřestal bavit. Stejně jako diváky. Český divadelní záznam (2000)
  • Nova, 20:20 – česká komedie U mě dobrý – Poklid šestice zahrádkářů a rybářů, kteří se schází v přístavní hospodě U Buddyho, skončí ve chvíli, kdy se jeden z nich stane obětí falešných hráčů. Přátelé v čele s Mrklasem berou zákon do vlastních rukou a na horkém území tržnice, které se hemží lehkými děvami, pašeráky, zloději, podvodníky i úplatnými policajty, se pokusí peníze získat zpět… Český film (2008)
  • Fanda, 20:20 – životopisné drama Letec – Howard Hughes byl filmař, letec, konstruktér letadel a výstřední miliardář, který často balancoval na hranici mezi životem a smrtí. A byl také zároveň mužem, který dokázal okouzlit nejkrásnější ženy světa. Americký film (2004)
  • ČT 2, 23:25 – drama Zkrocená hora – Ennis Del Mar (Heath Ledger) a Jack Twist (Jake Gyllenhaal) se poznají v létě roku 1963, když dostanou práci jako hlídači stáda ovcí na svazích titulní hory kdesi ve Wyomingu. Oba mladíci toho příliš nenamluví a jednoho dne se k obapolnému překvapení vášnivě pomilují. Po návratu z hor se rozejdou do svých vzdálených domovů a několik let se nevidí. Když se znovu setkají, mají rodiny s dětmi, ale jejich vzájemný vztah se nezměnil… Americko-kanadský film (2005)

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).