Hlavní navigace

Televizní tipy na sobotu: tenis, Tetovaný a Harry Potter a Fénixův řád

12. 11. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní den před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • ČT sport, 13:45 – tenis Francie – Česko – Přímý přenos prvního dne finálového utkání Fed Cupu 2016 ze Štrasburku. Video z utkání Česko–Rumunsko. 

  • ČT2, 14:05 – komedie Tetovaný – Jediný film, kde se bok po boku objevují legendy francouzského filmu Jean Gabin a Louis De Funes. Louis zde hraje obchodníka s uměním, který se u jednoho malíře setká s vysloužilým legionářem. Ten má na zádech tetování od slavného Modigilianiho. Obchodník je rozhodnut neobvyklý obraz získat a nabídne ho Američanům. Lergain je ochoten podstoupit operaci jen v tom případě, že mu Mézeray opraví „dům“ na venkově. (Le Tatoué, Francie, Itálie, 1968)

  • ČT2, 20:00 – western Nevada Smith – Tři muži přepadnou srub zlatokopa Samuela Sanda, kterého i s manželkou zabijí. Syn Max Sand jde po stopě vrahů, je odhodlán k pomstě rodičů za každou cenu. Po řadě dní zabíjí prvního pronásledovaného muže v souboji, druhého nachází v táboře pro trestance. Posledního vraha svých rodičů Sand objeví až po mnoha měsících… (USA, 1966)

ICTZ23

  • Nova Cinema, 20:00 – sci-fi drama Nákaza – Film sleduje rychlé šíření smrtícího vzduchem přenosného viru, který nemocné zabíjí během několika dnů. S rychlým šířením epidemie se lékaři po celém světe snaží najít lék a minimalizovat paniku, která se šíří ještě rychleji než samotný virus. Cestující na letišti se dotkne salátové mísy v letištním baru předtím, než podá kreditní kartu číšníkovi. Obchodní jednání začne podáváním rukou. Muž zakašle v plném autobusu. Jeden kontakt. Jeden okamžik. A smrtelný virus se přenese. (Contagion, USA, Spojené arabské emiráty, 2011)

  • Nova, 20:20 – fantasy Harry Potter a Fénixův řád – Harry Potter se vrací do Bradavic, aby nastoupil do pátého ročníku školy čar a kouzel. Tam však zjistí, že většina členů kouzelnické komunity věří, že jeho nedávné setkání s Lordem Voldemortem je obyčejný výmysl, čímž je zásadně zpochybněna Harryho důvěryhodnost. Ba co hůř, ministr kouzel Kornelius Popletal opět jmenoval nového učitele obrany proti černé magii. V lekcích podezřelé profesorky Umbridgeové se však mladí čarodějové nic zásadního nenaučí. (Harry Potter and the Order of the Phoenix, Velká Británie, USA, 2007)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.