Hlavní navigace

Televizní tipy na sobotu: Velká pardubická, Brutální Nikita, Proč? a Harry Potter

Lukáš Polák

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Doba čtení: 2 minuty

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • ČT Sport, 11:25 – 122. Velká pardubická s Českou pojišťovnou - Přímý přenos největšího dostihového mítinku v Česku, jehož vrcholem je nejtěžší překážkový dostih na evropském kontinentu.
  • Prima family, 20:00 – dobrodružná akční fantasy komedie Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže – Kapitánu Jacku Sparrowovi (Johnny Depp) se sice podařilo zlomit prokletí Černé perly, avšak nyní musí čelit mnohem děsivější hrozbě – ukáže se, že Jack se upsal krví legendárnímu Davymu Jonesovi, který je vládcem oceánských hlubin a kapitánem tajemné lodě Bludný Holanďan. Pokud se Jackovi nepodaří najít způsob jak se z této dohody vyvázat, bude nucen strávit celý posmrtný život jako otrok v Jonesových službách. Americká dobrodružná akční fantasy komedie (2006)
  • Nova, 20:20 – dobrodružné fantasy Harry Potter a Princ dvojí krve – Povzbuzeni návratem Lorda Voldemorta působí Smrtijedi spoušť jak ve světě mudlů, tak ve světě kouzelníků a Bradavice už dávno nejsou tím bezpečným místem, jakým kdysi bývaly. Harry má podezření, že nebezpečí je přímo v Bradavicích, ale Brumbál se soustředí na přípravu na poslední bitvu, která se rychle blíží. Potřebuje, aby mu Harry pomohl odkrýt důležitý klíč, který vede k rozuzlení Voldemortovy obrany – rozhodující informaci ale zná jen bývalý bradavický profesor Horác Křiklan. Britsko-americké dobrodružné fantasy (2009)
  • ČT 2, 22:00 – thriller a romantické krimi drama Brutální Nikita – Členka pankáčské bandy Nikita zabije při vykrádání lékárny policistu. Je odsouzena na doživotí. Dostává však nečekanou nabídku – smrt nebo výcvik a práci v tajné službě. Francouzský thriller Brutální Nikita patří mezi nejúspěšnější francouzské thrillery minulého století. Režisér Luc Besson dal právě tímto snímkem najevo, kam míří jeho tvůrčí ambice i kariéra. Představitelka hlavní role Anne Parillaudová získala za svůj výkon prestižní francouzské filmové ocenění – Césara.
  • CS Film, 22:00 – sportovní drama Proč? – Anketa o projevech fotbalových fanoušků se prolíná s rekonstrukcí skutečného případu, kdy skupina převážně mladistvých vlajkonošů zdemolovala vlakovou soupravu a ohrožovala životy průvodčí a cestujících. Působivá, i když poněkud zdrženlivě kritická společenská polemika. Titul velmi typický pro dobu svého vzniku. Československé sportovní drama (1987)
Našli jste v článku chybu?