Hlavní navigace

Televizní tipy na sobotu: Železná lady, Lepší pozdě nežli později nebo Útok na Bílý dům

29. 7. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní den před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova, 15:05 – komedie Lepší pozdě nežli později – Harry Sanborn (Jack Nicholson) je stárnoucí playboy. Ale jeho libido si uplývající léta zásadně nepřipouští. Jenomže jeho tělesná schránka je jiného názoru, a tak když ho v průběhu milostné schůzky s nejnovějším objevem Marin (Amanda Peet) chytnou záda, musí si Harry připustit, že už není tím, čím býval. Brzy se však objeví ošetřovatelka… (Something’s Gotta Give, USA, 2003)

  • ČT2, 20:00 – životopisný film Železná lady – Margaret Thatcherová, neobyčejná a všestranná žena, která dokázala, že vysoká politika není jen výsadou mužů, se jako první žena stala premiérkou Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Svým nekompromisním přístupem k politickému, ale i osobnímu životu získala přezdívku Železná lady. (The Iron Lady, Velká Británie, Francie, 2011)

  • Nova Cinema, 20:00 – válečný film Cesta naděje – Australský farmář Joshua Connor má zvláštní talent pro hledání vody pod zemí. Svůj instinkt bude muset využít v životním dobrodružství, aby se v cizí nepřátelské zemi dostal na místo jedné z nejděsivějších bitev první světové války a našel své tři syny. (The Water Diviner, Austrálie, USA, Turecko, 2014)

  • Prima Max, 20:00 – drama Útok na Bílý dům – Režisér slavných akčních velkofilmů Roland Emmerich nás tentokrát zavede do Bílého domu. Mezi turisty podnikající prohlídku sídla amerického prezidenta je i washingtonský policista John Cale s dcerou. Dramatické okolnosti ho přinutí skočit rovnýma nohama do akce, aby zachránil nejen své dítě, ale i prezidenta a postavil se přesile. (White House Down, USA, 2013), 127 min, stereo

  • Prima, 22:25 – thriller Wanted – Quentin Tarantino přirovnal Noční hlídku ruského režiséra Timura Bekmambetova ke stejně přelomovému snímku, jakým byla trilogie Pán prstenů. I díky tomuto „doporučení“ dostal jeden z nejtalentovanějších režisérů současnosti příležitost natočit svůj první hollywoodský velkofilm. A Timur do toho šlápl ve velkém stylu, když se ujal režie adaptace drsného akčního komiksu Wanted, v němž před kamerou dirigoval hvězdy jako Angelina Jolie či Morgan Freeman. (USA, Německo, 2008)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.