Hlavní navigace

Televizní tipy na sobotu: Zvíře, Válečníci nebo Den nezávislosti

19. 11. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • ČT2, 20:00 – western Velké ticho – nejobávanějším ze zabijáků je krutý a uhlazený Tigrero. Jediným, kdo se mu odváží postavit do cesty, je muž přezdívaný Silence – Ticho. Režisér Sergio Corbucci využil pro svůj atypický zasněžený western podobný námět jako jeho kolega Sergio Leone ve své „dolarové trilogii“ – příběhy lovců lidí, kteří směli beztrestně vraždit provinilce prchající před zákonem a mnozí si z této činnosti udělali velmi slušné živobytí. V hlavní roli pistolníka Silence zazářila mlčenlivá mužnost Jeana-Louise Trintignanta, v roli jeho protivníka Tigrera se objevil osvědčený představitel padouchů a násilníků Klaus Kinski.

  • Prima Cool, 20:00 – katastrofický Den nezávislosti – 2. července zachytily komunikační systémy obranného systému Země signály neznámého původu. Brzy nato je zjištěno, že se k Zemi blíží velké množství obrovských objektů a hrozí jejich srážka s planetou. Nejprve se vědci domnívají, že jde o meteority, později však dojde k překvapivému odhalení: k Zemi se blíží gigantické kosmické lodě, pilotované záhadnými mimozemskými tvory. Bývalý vědec zjistí, že mimozemšťané se chystají planetu Zemi napadnout – v posledních dnech strategicky rozmístili své lodě nad nejdůležitějšími body pozemské civilizace po celém glóbu…

  • Nova, 20:20 – fantasy Harry Potter a Princ dvojí krve - povzbuzeni návratem Lorda Voldemorta způsobí Smrtijedi spoušť jak ve světě mudlů, tak ve světě kouzelníků. Harry má podezření, že nebezpečí je přímo v Bradavicích, ale Brumbál se soustředí na přípravu poslední bitvy, která se rychle blíží. Potřebuje, aby mu Harry pomohl odkrýt důležitý klíč, který vede k rozuzlení Voldemortovy obrany. Jenže navíc Harryho dlouhodobé přátelství s Ginny přerůstá v hlubší cit, ale v cestě mu stojí její přítel Dean…

UXD

  • ČT1, 21:40 – komedie Zvíře - k nejúspěšnějším komediím francouzského režiséra Clauda Zidiho patří film Zvíře, o kaskadérovi, který je stejně odvážný v práci jako v lásce. Jean-Paul Belmondo ovládá plátno v dvojroli mužného fanfarónského kaskadéra Michela Gauchera a zženštilého filmového herce Bruna Ferrariho. Gaucher se svou partnerkou Jane (Raquel Welchová) zastupují hereckou dvojici kaskadérů v novém filmu Bruna Ferrariho. Michel a Jane jsou partnery nejen v práci, ale i v lásce, avšak jejich vztah je plný rozchodů, hádek a smíření.

  • Nova Cinema, 22:00 – historický Válečníci – v Číně kolem roku 1870 byla moc zkorumpované dynastie Čching ohrožena vzestupem revoluční armády a občanská válka rozdělovala zemi. Generál Pang stěží přežil masakr svých vojáků. Rozhodl se vyměnit svou zbroj za jídlo a dožít na hladem sužovaném venkově. Zanedlouho poté však dorazí do horské vesnice bandité, kteří nabízejí jídlo těm, kdo se k nim přidají. Banditu Jianga zaujmou Pangovy bojové schopnosti, a tak se rozhodne, že ho vezme s sebou a představí ho svému bratrovi, vůdci banditů Erhuovi…

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.