Hlavní navigace

Televizní tipy na Štěpána: Jak dostat tatínka do polepšovny, Tři veteráni a Ratatouille

26. 12. 2013
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Také druhý svátek vánoční nabízí obrovské množství zajímavých filmů a pohádek. Nabízíme vám podle našeho uvážení výběr deseti nejzajímavějších z nich.

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Během vánočních svátků jsme je však změnili na dvojnásobek. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na české televizní stanice, ale nabízí i tipy ze slovenských kanálů. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • Prima, 9:20 – animovaný film Ratatouille - Remy měl celý život na krysu velice neobvyklý sen – vařit v luxusní restauraci. Nenechá se zviklat potížemi, s nimiž se krysa, toužící po kariéře v oboru, který hlodavce přímo nenávidí, nevyhnutelně setká. I rodina se mu snaží domluvit, aby se spokojil s tradičním životem na skládce. Když už se zdá, že je se splněním Remyho snů konec, potká stydlivého a podřadného vynašeče odpadků. Americký animovaný film (2007)

  • ČT 1, 11:50 – pohádka Pekařův císař - Druhá část slavné historické komedie o stárnoucím císaři Rudolfovi II., pekaři Matějovi a legendárním Golemovi. Československá pohádka (1951)

  • ČT 1, Nova; 13:00 – Vánoční poselství prezidenta republiky Miloše Zemana – Zeman svým vánočním poselstvím obnovil tradici prezidentů z dob první republiky. Naopak zrušil tradiční novoroční projev hlavy státu, který naposledy vysílaly televize a rádia letos na Nový rok s tehdejším prezidentem Václavem Klausem.

  • Nova, 14:55 – pohádka Tři veteráni – Váleční vysloužilci Pankrác, Bimbác a Servác si neváží kouzelných darů od dobrosrdečných skřítků, a dokonce je o ně připraví proradná princezna Bosana, její otec král a povedený ministr. Nezbývá, než se polepšit a vymyslet lest, jak je získat zpět. Československá pohádka (1983)

  • TV Barrandov, 15:20 – komedie Ducháček to zařídí – Pan Ducháček si ví rady i ve zdánlivě ztracených případech. Československá komedie (1938)

  • ČT 1, 17:20 – rodinná komedie Jak dostat tatínka – Volné pokračování televizního filmu Jak vytrhnout velrybě stoličku vypráví prázdninový příběh malého Vaška, jeho nalezeného tatínka, horolezce Luboše, maminky, baletky Anny a nového dědečka. Představy maminky a tatínka o tom, jak by měly probíhat první společné prázdniny, se od začátku poněkud rozcházejí. Anna chce před svatbou důkladně prověřit Lubošův charakter, mužská trojice se zatím bezstarostně baví. Rodinná komedie (1978)

  • Prima, 20:15 – pohádka Byl jednou jeden král – Tvrdohlavý král chce svým poddaným dokázat, že sůl není nad zlato. Ani s pomocí rádce Atakrále se mu to moc nedaří. Československá pohádka (1954)

  • TV Barrandov, 20:15 – komedie Anděl na horách – A opět je tu pan Anděl, revizor elektrických drah města Prahy. Tentokrát odjíždí na týdenní zimní rekreaci do Tater. Československá komedie (1955)

ICTZ23

  • Nova, 20:20 – pohádka Jak se budí princezny – Zlá Melánie vyřkne nad kolébkou královské dcery nezrušitelnou kletbu. S láskou Růženky k princi Jaroslavovi však nepočítala. Právě on se vydá zakleté království zachránit. Československá pohádka (1977)

  • ČT 1, 22:25 – filmová klasika Někdo to rád horké – Nestárnoucí americká hudební komedie nás přenese do Chicaga roku 1929. Jejími hrdiny jsou saxofonista Joe a basista Jerry, dva hudebníci na útěku před bandou gangsterů. Ve chvíli, kdy jsou úplně na dně a bez práce, objeví se lákavá nabídka na třítýdenní angažmá na Floridě. Věc má ovšem malý háček. Jedná se totiž o čistě dívčí orchestr Sladká Zuzi. Když ale teče do bot a gangsteři jsou v patách, není čas na hrdinství. Díky ženským šatům se oba rázem promění v saxofonistku Josefínu a basistku Dafne. Americká filmová klasika (1959)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.