Hlavní navigace

Televizní tipy na středu: Den, kdy nevyšlo slunce, Hitchcock a Sedm

14. 12. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • ČT1, 20:00 – detektivka Den, kdy nevyšlo slunce – Na začátku filmu je nalezena mrtvola majitele autoopravny Martina Horáka (David Prachař). Zdánlivě jasný případ nehody se však nezdá detektivovi Pavlu Vondrovi (Vladimír Dlouhý). Poté začne retrospektivní detektivní příběh, na jehož začátku je nalezena mrtvola Jany Jarolímové, která podle všeho spáchala sebevraždu. Tomu ale odmítá uvěřit její sestra překladatelka Eva (Petra Jungmanová), která se rozhodne na vlastní pěst zjistit, co se vlastně stalo. (Česko, 2001)

  • Prima Max, 20:15 – životopisný film Hitchcock – Píše se rok 1960 a Alfred Hitchcock (A. Hopkins) právě natáčí svůj nový film. Film, který má rozhodnout o jeho úspěchu nebo zatracení. Film, kterému téměř nikdo nevěří a za který se sám Hitchcock musí filmovému studiu zaručit svým majetkem. Film, který se stane legendou. (USA, 2012)

  • ČT art, 20:20 – drama Intimní osvětlení – Jednoduchý příběh se odehrává na maloměstě, kde se po letech setkají dva bývalí spolužáci z konzervatoře. Byť je Intimní osvětlení jediným českým filmem s celovečerní metráží, který Passer režíroval, jde o jedno z nejvýznamnějších děl české Nové vlny. (ČR, 1965) 

BRAND23 Workshop

  • Nova Cinema, 22:05 – komedie Zahulíme, uvidíme 2: Útěk z vězení – Harold a Kumar se vracejí a tentokrát míří do Amsterdamu, kde je snadno k mání marihuana. Problémy však začínají už v letadle, kde si jedna pasažérka splete Kumara s teroristou. Oba hrdinové se tak ocitnou na Guantanamu… (Harold and Kumar Escape Guantanamo Bay, USA, 2008)

  • Nova, 22:30 – mysteriózní drama Sedm – Dva policisté (Brad Pitt a Morgan Freeman) jsou na stopě geniálního vraha, zodpovědného za sérii děsivých vražd, jejichž oběti spojuje sedm smrtelných hříchů. (Seven, USA, 1995)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).