Hlavní navigace

Televizní tipy na středu: Černá dynastie, Sherlock, 48 hodin v Paříži a Adolf Eichmann

16. 1. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • CS Film, 20:00 – drama Černá dynastie – Tři generace dělnické rodiny jsou zaměstnány v lokomotivce ČKD. Ti starší chápou, že i mladí mohou mít své starosti a problémy. První samostatná režie Štěpána Skalského ničím nepřevyšuje ostatní dobové exkurze filmařů do výrobního prostředí. České drama (1962).
  • STV 1, 20:00 – seriál Sherlock: Velká hra – Sherlock se nudí, protože nemá žádný zajímavý případ. Má pocit, že mu hnije mozek a touží po něčem opravdu pikantním. Ani se nenadá a začnou se dít věci. Centrem Londýna otřese mohutný výbuch, na kolejích najdou mrtvého úředníka a Mycroft mu oznámí, že pracují na novém raketovém obranném systému, ale všechny tajné plány, které byly uloženy na flashce, se ztratily. Sherlockův mozek začíná znovu pracovat na plné obrátky a jeho dedukční schopnosti mu pomůžou vyřešit všechny záhady. Britský krimiseriál (2010).
  • Fanda, 20:05 – drama 48 hodin v Paříži – Americký kardiolog Richard Walker si po příjezdu do milované Paříže zpívá ve sprše hotelového pokoje, když ze sebe smývá rozčarování nad zpožděním svého leteckého spoje. Po chvíli zjišťuje, že jeho manželka Sondra zmizela. Vydává se ji hledat a naráží na jazykové překážky, rozdílnou mentalitu, apatické policisty a zapřené byrokraty. Sondra byla unesena a Walker, posedlý touhou po jejím nalezení, nachází jediného spojence – moderní osamělou dívku, která zná místní poměry… Francouzsko-americké drama (1988).
  • ČT 1, 21:00 – dokument Tajemství Veroniky Freimanové – Dokumentární film podle formátu BBC. Co vypátrá populární herečka o svém dědečkovi, který ve Francii zakládal československou jednotku cizinecké legie? Potvrdí si, anebo vyvrátí rodinné legendy? Dokumentární film podle formátu BBC o pátrání po příbězích našich předků (2012).
  • ČT 2, 22:30 – drama Adolf Eichmann – Píše se rok 1960. Izraelský ministerský předseda Ben Gurion během mimořádného zasedání Knesetu oznamuje národu, že Adolf Eichmann, stíhaný za účast na vyvraždění šesti milionů Židů nacisty, je držen v zajetí na izraelské půdě a bude souzen za zločiny proti lidskosti a židovskému lidu. Mezi těmi, kdo zprávu poslouchají, je i mladý kapitán Avner Less, jenž je vzápětí pověřen důležitým a přísně tajným úkolem. Povede Eichmannovy výslechy a získá dostatek důkazů k jeho odsouzení. Britský koprodukční film (2007).

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).