Hlavní navigace

Televizní tipy na středu: Discopříběh, Jméno růže, Cash a Den vítězství

6. 6. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • Nova, 20:00 – komedie Discopříběh –Jirka Horáček žije s otcem na plzeňském sídlišti a veškerý volný čas tráví s partou kamarádů na diskotékách. Na jedné se seznámí s atraktivní blondýnou Evou, která však patří ke staršímu frajírkovi Cáfovi. Česká komedie (1987).
  • Nova Cinema, 20:00 – krimi komedie Cash – Gangster Cash je nejelegantnější podvodník v Paříži, který se specializuje na krádeže diamantů a zrovna má v plánu akci na Riviéře. Když je však konkurenčním gangem zabit jeho bratr Solal, spojí se Cash se zlodějským veteránem a touží bratra pomstít… Francouzská krimi komedie (2008).
  • HBO, 20:00 – akční fantasy film Sucker Punch – Sledujte příběh mladé pacientky na psychiatrii, jež uniká do světa živoucí fantazie. Právě tam přesvědčí další čtyři mladé dívky, aby se daly dohromady a pokusily se uniknout strašlivému osudu v rukou svých věznitelů, než bude příliš pozdě. Akční fantasy film USA (2011).
  • STV 1, 20:10 – film Jméno růže – Píše se rok 1327 a mniši jsou přesvědčeni o tom, že se blíží apokalypsa. Opatství právě hostí koncil, který se zabývá otázkou přesvědčení františkánů, kteří tvrdí, že by se církev měla zbavit svého majetku. Jeden z účastníků koncilu, ctihodný a respektovaný františkánský mnich William of Baskerville je požádán vedením opatství o pomoc při odhalení příčiny náhlé smrti. Avšak když se vyšetřování blíží k odkrytí tajemství, které chce opatství udržet v tajnosti, dochází k dalším úmrtím. Francouzsko-německo-italský historický krimifilm (1986)., dochází k dalším úmrtím.
  • ČT 2, 22:10 – film Den vítězství – Severoafričtí muslimové v řadách francouzské armády za 2. světové války aneb ti, na které by nemělo být nikdy zapomenuto. Epos nominovaný na Oscara. Francouzský koprodukční epos (2006).

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.