Hlavní navigace

Televizní tipy na středu: dvakrát Liga mistrů, A.I.: Umělá inteligence a Equilibrium

5. 12. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • Prima Cool, 20:15 – fotbalový přenos Chelsea FC – FC Nordsjaelland – Přímý přenos vybraného utkání 6. kola skupinové fáze Ligy mistrů
  • ČT Sport, 20:30 – fotbalový přenos Šachtar Doněck – Juventus Turín - Přímý přenos vybraného utkání Ligy mistrů UEFA a ohlédnutí za úterními a středečními zápasy nejprestižnější evropské klubové fotbalové soutěže
  • STV 2, 22:00 – film Až do města Aš – Silný příběh Dorotky z východního Slovenska, které se vlivem vlastních životních rozhodnutí konfrontuje s realitou v nejzápadnějším koutu Čech. Plná odhodlání a naivních dívčích představ o novém životě nastupuje jako šička do malé továrny v česko-německém pohraničí, v Aši. Sem se sbíhají z obou stran hranice lidé, kteří něco hledají. Dívky, které přichází dělat šičky do továrny, si chtějí zabezpečit důstojný život a relativně majetní Němci lacinou zábavu. Česko-slovenské drama (2011).
  • ČT 2, 22:30 – sci-fi film A.I.: Umělá inteligence – V blízké budoucnosti nastala doba, kdy přírodní zdroje pomalu docházejí a technologie naopak nezadržitelně expanduje. Vyvinutí roboti se starají o uspokojení všech potřeb svých majitelů, ale je zde jedna vyjímka. Je jí láska, což je ta poslední hranice, kterou ještě stroje nedokázaly překonat. Výzkumníci z firmy Cybertronics Manufacturing jsou prvními, kdo sestrojí robota, který je naprogramován k lásce. Jmenuje se David a je pokusně adoptován manželským párem, jehož dítě v umělém spánku čeká, až bude vyvinuto sérum na smrtelnou nemoc, kterou trpí. Americký film (2001).
  • Prima Cool, 23:05 – sci-fi film Equilibrium – 21. století, svět po třetí světové válce. John Preston je zvláštní agent vycvičený k trestání lidí, kteří nedodržují společností stanovená pravidla. Striktní režim světa budoucnosti likviduje každého, kdo projeví cit či ukrývá knihy, umělecká díla či hudební nosiče. Ty jsou totiž zakázány, protože umějí vyvolávat emoce a ohrožují tak umělou stabilitu totalitního státu založeného na strachu a represi. Americký film (2002).

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).