Hlavní navigace

Televizní tipy na středu: dvojitá dávka Ligy mistrů, Dobytí Měsíce a Nejkrásnější listopad

Lukáš Polák

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Doba čtení: 2 minuty

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • ČT 2, 20:00 – dokument Dobytí Měsíce - 19. července 1969 stanuli na měsíčním povrchu první pozemšťané – američtí astronauté Neil Armstrong a Edwin Aldrin. Mise Apolla 11 představovala maximální nasazení vědeckého a průmyslového potencionálu Spojených států. Američtí odborníci sbírali zkušenosti v rámci programů Mercury a Gemini. Samotný projekt Apollo byl nakonec po různých peripetiích a obavách korunován úspěchem a N. Armstrong mohl tak uprostřed Moře klidu pronést svou historickou sentenci: „Je to malý krok pro člověka, ale velký skok pro lidstvo.“ (2008)
  • MGM, 20:00 – psychologické drama Nejkrásnější listopad - Poté co Nino (Paulo Turco )zjistí, že jeho ovdovělá, stále atraktivní matka má poměr s jinými muži, upne své city ke své tetě Cettině (Gina Lollobrigida). Zjištění, že i jeho teta touží po dalších mužích s ním ale otřese a natruc se ožení se svojí mladou, krásnou a bohatou sestřenicí. Tímto aktem uražené pýchy chce vyjádřit své cynické pohrdání nad všudypřítomným chtíčem po penězích a materiálních statcích a také vytrestat Cettinu a zanechat ji zhrzenou, napospas jejím milencům a manželovi. Italsko-francouzské psychologické drama (1968)
  • Prima Cool, 20:15 – Lille – FC Kodaň - Boj o postup vrcholí. Přímý přenos vybraného odvetného utkání 4. předkola Ligy mistrů UEFA
  • ČT 4, ČT 4 HD; 20:30 – Fenerbahce Istanbul – Spartak Moskva - Přímý přenos vybraného utkání 4. předkola Ligy mistrů UEFA a ohlédnutí za středečním programem nejprestižnější evropské klubové fotbalové soutěže
  • HBO, HBO HD; 23:45 – drama Laskavý dotek - Tento příběh o jedné královně krásy (Jennifer Love Hewitt) se odehrává v malém texaském městečku. Kráska je však nyní už vdaná matka tří dětí, jejíž manžel kvůli zranění nemůže pracovat a hrozí jim, že je vystěhují na ulici. Bývalá královna je přesvědčena, že nikdo tak krásný jako ona si nezaslouží být chudý, a tak přijme nabídku pracovat v masážním salónu. Jenže brzy zjišťuje, že její klienti čekají více než jen proklepání zad. Americké drama (2010)
Našli jste v článku chybu?