Hlavní navigace

Televizní tipy na středu: Kennedyové, Obecná škola a Případ Thomase Crowna

2. 5. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • Nova Cinema, 20:00 – film Obecná škola - Je krátce po válce a do chlapecké třídy jedné ze škol na předměststí Prahy chodí také desetiletý Eda Souček se svým kamarádem Tondou. Stejně jako ostatní spolužáci, také Eda s Tondou zcela ignorují pokusy rezignované učitelky Maxové o výuku a spíš než o učivo se zajímají o barvu jejích kalhotek. Není divu, že se učitelka jednoho dne zblázní a na její místo nastoupí nový učitel. Jmenuje se Igor Hnízdo a vymyká se všem učitelům, které kluci do té doby poznali. Komediální drama (Československo, 1991)
  • MGM, 20:00 – film Případ Thomase Crowna – Bohatý a úspěšný podnikatel Thomas Crown (Steve McQueen) se z nudy rozhodne vykrást banku. Pojišťovací vyšetřovatelka Vicki Anderson (Faye Dunaway) ho chce odhalit a vydat do rukou policie. Místo toho se ale ti dva do sebe nakonec zamilují. Romantický krimi thriller (USA, 1968)
  • TV Barrandov, 21:05 – film Letka 633 - Tento příběh vypráví o letcích Royal Air Force ve druhé světové válce. V roce 1944 britská zpravodajská služba zjistila, že severně od norského města Bergen vybudovali Němci továrnu na výrobu speciálního paliva pro své rakety umístěné ve Francii a Belgii. Továrna je příliš odolná a schovaná pod skalnatým útesem, takže ji lze zničit jedině ze vzduchu. Velitel eskadry 633 Roy Grant dostane rozkaz, že má se svými muži létajícími na bombardérech Mosquito továrnu zničit. Němci ale mají silnou protiletadlovou obranu. Válečné drama (Velká Británie, 1964)
  • Nova Sport, 21:10 – Paris Saint-Germain-AS Saint-Étienne - Přímý přenos utkání 35. kola francouzské fotbalové Ligue 1.
  • ČT 1, 21:45 – seriál Kennedyové - V předvečer závěrečných voleb na prezidenta Spojených států amerických John Fitzgerald Kennedy vzpomíná, jak politická dráha jejich rodinné dynastie vlastně začala. Sebejistý magnát a ambiciózní senior, Joseph Patrick Kennedy, se ještě za vlády Franklina D. Roosevelta stal velvyslancem USA. Jeho politická kariéra ale nečekaně ztroskotala na projevu, který by mohl být chápán jako příliš soucitný s mocenskými plány Adolfa Hitlera. Proto nakonec přenesl svou velkou ctižádost na syny. Tehdy ještě netušil, co všechno musí rodina obětovat. Drama (Kanada, USA; 2011)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).