Hlavní navigace

Televizní tipy na středu: Lištičky, Záhada sfingy, Michael Jackson a Útěk ze Sibiře

11. 7. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • TV Barrandov, 20:05 – dobrodružný film Záhada sfingy – Když Thomas objeví tajemnou komnatu, probudí tak i bájnou Sfingu. Těsně předtím, než sfinze podlehne, požádá svoji kolegyni, aby šla za jeho synem Robertem, který je jediný, kdo může Sfingu zastavit. Začíná nekonečná honička za sedmi divy plná zvratů, dechberoucích momentů a tajemství. Kanadsko-britský dobrodružný film (2008).
  • Prima love, 20:45 – dokument Michael Jackson: Nedokončená show – Druhá část amerického dokumentu osvětlujícího skutečnou příčinu zpěvákovy tragické smrti. Gone Too Soon, jak zní originální název tohoto dokumentu, je zároveň název jedné z mnoha písní krále popu Michaela Jacksona. V překladu znamená „odešel příliš brzy“ – a jen těžko mohli filmaři zvolit příhodnější titul. Americký dokument (2010).
  • STV 2, 21:05 – drama Viridiana – Příběh novicky Viridiany, která před složením řeholního slibu navštíví svého strýce s nevinným přáním rozloučit se se svým poručníkem, netušíc, že všechno se vyvine úplně jinak, je v podání klasika španělské kinematografie Luise Buňuela krutou satirou na náboženské pokrytectví. Španělsko-mexický film (1961).
  • ČT 2, 21:55 – film Lištičky – Au pair Alžběta (23) se zoufale snaží vytvořit si svůj nový domov v Irsku tím, že si chce najít chlapa za každou cenu. Částečně proto, že její skutečný domov na Slovensku bude brzy srovnán se zemí kvůli nové dálnici, ale hlavně má své osobní důvody. Její starší sestra Tina (27), zasnoubená s Irem Stevem (30), jí chce pomoct, cítí, že jí to dluží. Alžběta ale její pomoc kategoricky odmítá a zdá se, že na idylický bezstarostný život Tiny se Stevem žárlí. Česko-slovensko-irský film (2009).
  • HBO, 23:30 – drama Útěk ze Sibiře – Příběh skupiny uprchlíků vedené Polákem Januszem. V roce 1940 utekli ze sibiřského gulagu a vydali se za svobodou. Stanete se svědky jejich tůry nepřátelským terénem, jež vedla přes Sibiř, Mongolsko, poušť Gobi a Himaláje až do Indie. Americký film (2010).

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.