Hlavní navigace

Televizní tipy na středu: O rodičích a dětech, Švejk a Hudební ceny Óčka

16. 11. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
16. 11. 2011

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte dnešní večer strávit před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice. Každý den odpoledne vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • Óčko, 20:00 – přenos udělování Purum Hudebních cen Óčka 2011 – Přímý přenos vyhlášení cen a koncert hvězd z hlavního sálu pražské Lucerny. Vystoupí Aneta Langerová, Nightwork, Chinaski nebo zpěvačka Debbi. Uvádí Michal Klein.
  • Nova, 20:00 – seriál Expozitura (11) – Drobeček je propuštěn pro nedostatek důkazů, inspekce formálně ukončila vyšetřování a tajný ruský agent upozorní TerezuDanem, že Čerkašští chystají ve vězení vzpouru, aby v nastalém zmatku osvobodili svého bosse Ivana. BrousilOravou kupodivu souhlasí, aby do vězení pronikl pod falešným krytím někdo z Expozitury. Zároveň kdosi přichází do vězení a zadává zakázku na Danovu likvidaci.
  • CS Film, 20:00 – film Poslušně hlásím – Druhá část osudů dobrého vojáka Josefa Švejka: cesta k marškumpanii do Českých Budějovic, Putimská anabáze a odjezd na frontu. Volně řazený sled známých situací ze slavného románu nemá dramatickou gradaci, dopsané finále působí násilně, ale přesto byl (a stále je) Švejk v podání Rudolfa Hrušínského přijímán se vstřícnými sympatiemi. Český film (1957).
  • Nova Cinema, 20:00 – komedie O rodičích a dětech – Hořká komedie o procházce plné vzpomínek, o životě a chybách, které se opakují v každé generaci. Každý měsíc se čtyřicetiletý Jan vydává na dlouhou procházku Prahou se svým sedmdesátiletým otcem Ivanem. Probírají během ní nejen své současné životy a vzpomínky na dětství, rodinné soužití i nedávnou minulost. Česká komedie (2007).
  • HBO, 20:30 – hudební komedie Piráti na vlnách – Mladí rebelové okouzlili Británii v šedesátých letech pouštěním pirátského rádia, které bylo skryto v severním moři. Vláda jeho činnost zakázala, přesto vysílalo z lodi, která křižovala poblíž pobřeží. Hudební fanoušci tak mohli poslouchat hudbu, jež následně ovlivnila celou generaci. Britsko-německá komedie (2009).

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.