Hlavní navigace

TV tipy na středu: O slavnosti a hostech, Zpráva pro příští století a ME ve volejbalu

25. 9. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • ČT Sport, 19:50 - ME ve volejbalu mužů 2013 – Přímý přenos čtvrtfinálového utkání

  • CS Film, 20:00 – drama Usměvavá zem - Jihočeská vesnice za budovatelské éry: brigádník se rozhodne zůstat v zemědělství, mladá učitelka učí děti pokrokové písně a zlotřilý kulak je odhalen. Snímek byl míněn vážně, ale možná že se dnes někteří i zasmějí. Film s tématikou kolektivizace vesnice, který se nachází na úplně opačném pólu od Jasného Rodáků. Československé drama (1951)
  • STV 1, 20:20 – western Krajina střelců - Kevin Costner opět ve vlastní režii vytvořil hlavní postavu bývalého pistolníka Charleyho Waitea, jenž se živí jako honák dobytka. Se svým parťákem Šéfem Spearmanem (Robert Duvall) se u městečka s poetickým názvem Harmonville dostává do konfliktu s bohatým rančerem Baxterem (Michael Gambon), který ovládá celé město, včetně jeho ochránců zákona. Na půdorysu tradiční westernové zápletky se tak střetává dobro se zlem ve své téměř klasické podobě. Americký western (2003)
  • STV 2, 22:05 – podobenství O slavnosti a hostech – Film, ve kterém tehdejší prezident Novotný našel urážku svého majestátu, má neobyčejnou formu jakoby autentického záznamu jedné společenské události. Skupina sedmi lidí je pozvaná na oslavu, usřádanou blíže neurčenou významnou osobou. Cestou lesem je přepadne „fízlovské“ komando, kterému velí směšná figurka drze infantilního a zákeřného Rudolfa. Přítomní překvapivě přijímají ponižující pozici a později se servilní zdvořilostí přijímají oznámení, že to všechno byl jen žert. Československé podobenství (1966)
  • ČT art, 0:30 – krátkometrážní drama Zpráva pro příští století -  Příběh na pomezí dokumentu a fikce o mladém filmaři, který zaznamenává vzkazy lidí pro další generace a netuší, jaké nedozírné následky tento experiment může mít. České krátkometrážní drama (1993)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).