Hlavní navigace

Televizní tipy na středu: První krok, Planeta Země 2012 a Liga mistrů

22. 2. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
22. 2. 2012

UVNITŘ VIDEO Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší nové každodenní rubrice. Každý den dopoledne vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • Nova, 20:00 – seriál První krok (1) – První taneční akademie otevírá své brány a její ředitelka, bývalá profesionální tanečnice Veronika Žilková, nedočkavě čeká na nové talentované adepty moderního tance, street dance nebo i hip hopu. Původní rodinný seriál televize Nova, který vznikl již v roce 2009 a před časem ho uvedla sesterská televize Markíza na Slovensku (viz video).
  • HBO, 20:00 – film Králova řeč – Jiří VI. si musel chtě nechtě nasadit korunu a vládnout Anglii. Jeho koktání však brzy vyvolá obavy o jeho vůdčích schopnostech, a tak se král obrátí na velmi nekonvenčního logopeda, Lionela Logua, který se stane jeho nejbližším přítelem. Britské historické drama (2010).
  • ČT 24, 20:00 – speciál Planeta Země 2012 – Podle některých výkladů mayského kalendáře má letos nastat Apokalypsa. Čeho ve skutečnosti bude konec a čeho začátek? Jsme připraveni se postavit všudypřítomnému pokrytectví? Jsme ochotni si vybrat? Václav Moravec a Pavlína Kvapilová budou v interaktivním speciálu Planeta Země 2012 debatovat s významnými osobnostmi, např. sociologem Fedorem Gálem, novinářem Tomem Nicholsonem, kardinálem Miloslavem Vlkem, právníkem Tomášem Sokolem a dalšími. Exkluzivně v ní také promluví americký finančník, miliardář George Soros.
  • Nova Sport, 20:25 – fotbalový přenos Olympique Marseille – Inter Milán – Přímý přenos osmifinále fotbalové Ligy mistrů, nejprestižnější klubové soutěže na evropském kontinentu. O přestávce mezi poločasy Studio Champions League.
  • ČT 4, STV 1, 20:30 – fotbalový přenos FC Basilej 1893 – Bayern Mnichov – Přímý přenos osmifinále fotbalové Ligy mistrů, nejprestižnější klubové soutěže na evropském kontinentu. O přestávce mezi poločasy Studio Fotbal.
  • Joj Plus, 21:15 – film Bastardi – Příběh z prostředí praktického školství bez povrchností, klišé a přetvářek. Film je založen na reálném základě a ukazuje, jak to dopadne, když selže systém. Děj se odehrává v drsném prostředí základní školy. Skupina zdejších žáků – mladých násilníků je obviněna ze znásilnění a vraždy mladé praktikantky. Přesto nebyli zatím odsouzeni a stále navštěvují školu. Český film (2010).

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.