Hlavní navigace

Televizní tipy na středu: Rozum a cit, Bez dcerky neodejdu nebo Le Concert d’Astrée

15. 2. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova Cinema, 20:00 – romantické drama Rozum a cit – Anglie počátku 19. století. Krajina podobná parku, domácká sídla a v nich šťastní a laskaví lidé. Ale všechno není tak idylické, jak to vypadá. Paní Dashwoodová se musí, se svými třemi dcerami, po manželově smrti vystěhovat právě z takového útulného sídla. Nový domov najde u vzdáleného příbuzného. Starosti s dcerami na vdávání jí však zůstanou. (Sense and Sensibility, USA, Velká Británie, 1995)

  • Prima Max, 20:15 – drama Bez dcerky neodejdu – Autentický příběh ženy, která se stala zajatcem v zemi svého manžela, zaujal nejen čtenáře na celém světě, ale ve své filmové podobě se stal klasickým snímkem, bojujícím za práva žen a rasovou snášenlivost. Vynikající výkon zde podává nositelka dvou Oscarů Sally Fieldová. (Not Without My Daughter, USA, 1991)

WT100

  • Kino Barrandov, 20:20 – drama Rivalové – Vdovec Goddard si podal inzerát, že hledá hospodyni, na který se přihlásí mladá a půvabná Emma Rileyová. V domě žije i Goddardův dvacetiletý syn Wendel, který je s otcem v neustálém konfliktu. Mezi oběma stojí komunikační bariéra, kterou nejsou schopni překročit. Příchod Emmy mění atmosféru v domě a oba muži se do ní zamilují. Emma je vnímavá, citlivá žena, psychicky labilního Wendela se snaží podporovat mimo jiné i v jeho literární činnosti. Přednost však dá Richardovi a Wendelovi nezbývá než se s tím smířit, ale… (Woman Wanted, Kanada, USA, 1999)
Rivalové.
Autor: Phoenician Entertainment

Rivalové.

  • ČT art, 21:40 – Magdalena Kožená – Emmanuelle Haim – Le Concert d’Astrée – Francouzské dvorské písně, kantáty a instrumentální skladby 17. a 18. století ze zámecké jízdárny ve Valticích. Závěrečný koncert 20. ročníku festivalu Concentus Moraviae 2015.

  • Nova Cinema, 22:50 – komedie Oktoberfest – Dva američtí bratři Tod a Jan vyrážejí do Německa navštívit svou babičku zrovna v období, kdy se koná tradiční mnichovský Oktoberfest, svátek piva. Díky svému vyvedenému bratranci, který má v pití tohoto moku značné zkušenosti, se podívají na velkolepou akci a všechno je natolik pohltí, že se přihlásí do tajné olympijské disciplíny, v níž proti sobě nastoupí mužstva USA a Německa. A protože je festival také o krásných ženách, hoši si výlet do Evropy pořádně užijí. (Beerfest, USA, Austrálie, 2006)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).