Hlavní navigace

Televizní tipy na středu: Rozum a cit, Společnost mrtvých básníků a Buddy míří na Západ

17. 8. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova Cinema, 20:00 – romantické drama Rozum a cit – Anglie počátku 19. století. Krajina podobná parku, domácká sídla a v nich šťastní a laskaví lidé. Ale všechno není tak idylické, jak to vypadá. Paní Dashwoodová se musí, se svými třemi dcerami, po manželově smrti vystěhovat právě z takového útulného sídla. Nový domov najde u vzdáleného příbuzného. Starosti s dcerami na vdávání jí však zůstanou. (Sense and Sensibility, USA, Velká Británie, 1995, podle knihy Jane Austen; hrají: Emma Thompson, James Fleet, Alan Rickman, Kate Winslet, Hugh Grant)

  • Prima Max, 20:15 – drama Společnost mrtvých básníků – Začíná další školní rok a na chlapeckou akademii ve Vermontu přichází nový učitel, aby zdejší studenty vzdělával v anglické literatuře. Praktikuje velmi nezvyklý způsob výuky, čímž si své studenty nejen získá, ale hlavně je naučí mnohem více, než by se mohli dočíst v knihách. Stane se jejich vzorem a oni se rozhodnou, že budou pokračovat v tradici Společnosti mrtvých básníků. (Dead Poets Society, USA, 1989; hrají: Robin Williams, Robert Sean Leonard, Ethan Hawke)

  • Jednotka, 20:25 – komedie Tootsie – Neúspěšný herec v roli úspěšné herečky. Skvělý herec Michael Dorsey nemůže díky své reputaci náladového herce získat práci. Jednoho dne dostane nápad. Když nemůže dostat práci jako muž, proč to nezkusit jako žena? (USA, 1982; režie: Sydney Pollack; hrají: Dustin Hoffman, Jessica Lange)

ebf - partner 1

  • TV Barrandov, 20:15 – komediální western Buddy míří na Západ – Bud možná vypadá jako doktor, ale doktor rozhodně není. To jen jeho indiánský kamarád přepadl vlak a ukradl jednomu doktorovi kufr, ve kterém prý má být největší poklad. Ale co je tohle za poklad? Jen samé lékařské knihy a nástroje! (Occhio alla penna, Itálie, 1981; hrají: Bud Spencer, Amidou, Renato Scarpa, Sara Franchetti)

  • ČT 2, 23:45 – fotbalová Liga mistrů UEFA – Sestřih středečních utkání 4. kvalifikačního kola nejprestižnější evropské klubové fotbalové soutěže. 

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).