Hlavní navigace

Televizní tipy na středu: Smrt si říká Engelchen, El Paso a Volný pád

18. 7. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • HBO 2, 20:00 – romantická komedie Kuře s ušima – Ludo a Anna spolu žijí dva roky. A spolu s nimi se v jejich domácnosti zabydlela i každodenní rutina. Ludo k velké nelibosti Anny značně zanedbává své domází povinnosti a jemu naopak vadí její neustálé stížnosti. Poté přijede na návštěvu na pár dní Annin bývalý přítel Ralf a Ludo potká na diskotéce svou exlásku Marii. Německá romantická komedie (2009).
  • TV Barrandov, 20:05 – katastrofický film Absolutní nula – Skupina několika studentů meteorologie se vypravuje na průzkum epicentra bouřky na Floridu. Zvláštní však je, že vlivem bouřky klesá teplota pod bod mrazu. Prvotní předpoklady extrémního počasí vystřídá vážná obava. Mráz je stále intenzivnější a do ledu se postupně noří celá Miami. Začíná boj o přežití. Kanadský katastrofický film (2005).
  • STV 2, 21:35 – válečné drama Smrt si říká Engelchen – Při osvobozování Zlína na počátku května 1945 je vážně raněn mladý partyzán Pavel. Během dalších dnů, kdy se v nemocnici zotavuje, vzpomíná na osudové okamžiky, které prožil v předchozím měsíci v okolních horách a snaží se vyrovnat s největším traumatem – vypálením pasekářské osady Ploština německým jagdkommandem poté, co ji partyzáni opustili. Československé válečné drama (1963).
  • ČT 2, 22:10 – český film El Paso – Po tragické smrti manžela se matka sedmi romských dětí snaží, aby zůstali všichni pohromadě. Není připravená čelit úřadům, nevěří těm, kteří jí nabízejí pomoc. Film je inspirován skutečným osudem romské rodiny. Český film (2008).
  • Nova, 23:20 – thriller Volný pád – William Foster opouští své auto v nekonečné dopravní zácpě uprostřed dálnice a pouští se do boje s realitou současného velkoměsta. A zanechává po sobě stále větší zkázu. Francouzsko-americko-britský thriler (1993).

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.