Hlavní navigace

Televizní tipy na středu: Svět podle Garpa, Kanibalové, Titanic a Rok na hovno

11. 4. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • Nova Cinema, 20:00 – film Svět podle Garpa – Jenny Fieldsová už od útlého mládí opovrhuje muži a systémem běhu světa. Přes nevoli zámožných rodičů se odmítá vdát a stane se zdravotní sestrou. Svérázná žena začne toužit po dítěti, ale protože o muže nestojí, stane se otcem zraněný seržant Garp, který záhy umírá v nemocnici, aniž by to vůbec tušil. Americký film na motivy románu Johna Irvinga (1982).
  • Viasat History, 20:00 – dokument Kanibalové z doby kamenné – V roce 2009 v malé vesničce Herxheim v jižním Německu mezinárodní tým archeologů při odkrývání 7000 let starého masového hrobu s až tisícovkou lidí z doby kamenné došel k šokujícímu závěru, že naleziště není neolitickým hrobem, jak se původně předpokládalo, ale vražedným místem, kde stovky obětí potkal strašlivý osud. Americký dokument (2010).
  • Cinemax, 21:30 – film Rok na hovno – Slavná herečka Colleen West (Ellen Barkin) se vzdává své úspěšné kariéry a odchází žít do hor, do ústraní. Jenže klid a mír v duši, po kterých tolik toužila, je neustále narušován výstavbou domů v okolí. Netrvá dlouho a Colleen dojde k nemilému zjištění: vzdala se jediné věci, kterou ve svém životě milovala. Americký psychologický film (2011).
  • National Geographic Channel, 22:00 – dokument Titanic – Případ uzavřen. Rekonstrukce největší lodní katastrofy své doby, od které v těchto dnech uplynulo sto let.
  • ČT 2, 22:10 – film Elementární částice – Všechny lidské konflikty a osobní krize mají původ v sexuální frustraci. Německé drama podle provokativního románu Michela Houellebecqa. Německé drama (2006).

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).