Hlavní navigace

Televizní tipy na středu: Úhel pohledu, Charlie Bartlett a Vinnetou – Rudý gentleman

27. 7. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova Cinema, 20:00 – komediální drama Charlie Bartlett – Charlieho vyhodili z další soukromé střední školy, a tak se musí uchýlit na státní. Ne, že by tam zrovna zapadl, ale dostane nápad – otevře si psychiatrickou poradnu pro spolužáky. Jenže pak se sám zakouká do ředitelovy dcery… (USA, 2007)

  • Jednotka, 20:25 – western Hodný, zlý a ošklivý – Tři pistolníci a nepřátelé na život a na smrt. Každý ale zná část tajemství, bez něhož ti ostatní nikdy nenajdou ukrytý zlatý poklad. (Il buono, il brutto, il cattivo, Itálie, Španělsko, Západní Německo, USA, 1966; režie: Sergio Leone; hudba: Ennio Morricone; hrají: Clint Eastwood, Lee Van Cleef)

  • ČT1, 21:00 – dobrodružná klasika Vinnetou – Rudý gentleman – Náčelník Apačů a jeho pokrevní bratr chtějí uzavřít příměří mezi Indiány a bílými. Vypracují tedy mírový plán s vojáky a Indiány kmene Assiniboi, což však není po vůli Forrestovu gangu. Ten se pokouší překazit plán všemi prostředky. V té době se Vinnetou zamiluje do náčelníkovy dcery Rybanny, která je však slíbená jako důkaz přátelství vojákovi Merrillovi. (Winnetou II, Západní Německo, Francie, Itálie, Jugoslávie, 1964)

Cloud23

  • ČT 2, 21:25 – romantické drama Effi Briestová – Svobodomyslná sedmnáctiletá dívka se na naléhání rodičů provdá za barona, muže o téměř 20 let staršího, který kdysi býval obdivovatelem její matky. Domluvenou svatbou začíná stereotypní život daleko od domova. Baron je plně zaměstnán svou politickou kariérou a ospalé umělecké městečko Kessin na pobřeží Baltského moře nenabízí mnoho příležitostí k rozptýlení. Pak ale do města přijíždí jeden z armádních přátel jejího manžela… (Effi Briest, Německo, 2009)

  • Nova, 22:35 – akční thriller Úhel pohledu – Příběh sledujeme očima osmi různých lidí, kteří se společně pokoušejí odhalit pravdu o pokusu o atentát na prezidenta Spojených států. Když je prezident krátce po příletu do Španělska postřelen, nastává chaos a během honu na atentátníka se protínají osudy různých lidí. (Vantage Point, USA, 2008)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).