Hlavní navigace

Televizní tipy na středu: Zázračný nos, Sněženky a machři a Tankový prapor

20. 12. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem. 

  • ČT1, 20:00 – pohádka Zázračný nos – Princezna Diana musela ztratit svoji krásu, aby po mnoha zkouškách zjistila, v čem spočívá pravá láska. A aby poznala, že na lidi je třeba mít opravdu „správný nos“, když se má člověk dočkat svého štěstí… (Zázračný nos, Slovensko, Česko, 2016)

  • ČT2, 20:00 – komedie Nebožtíci přejí lásce – V romantické komedii kinematografické legendy a držitele sedmi Oscarů, režiséra Billyho Wildera, odjíždí Jack Lemmon v roli starostlivého syna pro tělo svého otce, který zahynul v Evropě. Po příjezdu do Itálie však rychle zjišťuje, že jeho rodič nebyl zdaleka takové neviňátko, jak se tvářil… (Avanti!, USA, Itálie, 1972)

  • Prima, 20:15 – komedie Sněženky a machři – Studenti druhého ročníku pražského gymnázia odjíždějí na povinný lyžařský výcvik. Horský učitelský sbor je složen ze zkušené profesorky Boženky, iluzemi naplněné čerstvé absolventky pedagogické fakulty Hanky a přísného profesora Kardy, který s sebou vzal také svou dceru Mariku. Sněženky-slečny se chtějí líbit a Machři-kluci se předhánějí ve vtipnostech i v ukázkách více či méně brilantního lyžování za účelem oslnění Sněženek. (Československo, 1982)

Cloud23

  • Jednotka, 20:30 – akční Tiger a drak – Epický milostný příběh zasazený do staré Číny. Li Mu Bai je jedním z nejlepších mistrů bojového umění. Požádá Shu Lien, aby předala jeho meč do rukou pana Tche, respektovaného vůdce a přítele jejího otce. Li chce tímto gestem začít po letech bojů novou životní etapu. Meč je však z domu pana Tche ukraden… (Crouching Tiger, Tygr a drak, Tchaj-wan, Čína, Hong Kong, USA, 2000)

  • ČT 1, 21:55 – hořkosladká komedie Tankový prapor – Hrdinou neradostného, i když převážně humorného pohledu na vojenský život v roce 1953 je rotný Dany Smiřický potýkající se společně se svými kamarády s důstojnickým sborem. Popisuje i Danyho milostnou avantýru s manželkou jednoho z nich a také jeho vzpomínky na nepřístupnou pražskou koketu. (Československo, 1991)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).