Hlavní navigace

Televizní tipy na středu: Zkažená úča, Svatba na bitevním poli a Rošťák Beaumarchais

20. 6. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • Nova, 20:00 – česká komedie Svatba na bitevním poli aneb Hodiny před slávou – Starosta (Bolek Polívka) je značně hrdý na roli Napoleona, kterou už léta představuje v místních historických bitvách. Jenže na odhalení nové napoleonské kašny je místo něj pozván profesionální herec. Smrtelně se urazí, ale když zjistí, že syn kronikáře plánuje tajnou svatbu s Francouzkou, dostane geniální nápad. Milencům vystrojí velkolepý obřad za účasti francouzského vojska v čele se samotným Napoleonem a všem tak vypálí rybník i kašnu. Česká komedie (2008).
  • Prima family, 20:00 – dokument Bohdalka je NAŠE – První dáma českého humoru vloni slavila jubileum. Unikátní dokument televize Prima se společně s herečkou vypravil nejen do jejích vzpomínek, ale i na řadu zásadních setkání s jejími nejbližšími. Český dokument (2011).
  • HBO, 20:00 – komedie Zkažená úča Elizabeth je příšerná učitelka. Dostala kopačky od snoubence, ale má nový objev, bohatého učitele Scotta. A tak se pouští do všelijakých intrik a následky se dotknou jejích studentů i spolupracovníků. Tohle je netradiční forma vzdělávání! Americká komedie (2010).
  • ČT 1, 20:55 – dokument Příběhy slavných – Dva chrámy Josefa Kemra – Osobitý herec i člověk a jeho osudy ve vzpomínkách B. Bohdanové, K. Fialové, T. Medvecké, L. Skořepové, M. Steinmasslové, J. Hrušínského, B. Rösnera, Z. Svěráka a dalších. Český dokument (2005).
  • ČT 2, 22:25 – film Rošťák Beaumarchais – Autor Figarovy svatby i sžíravých pamfletů a neúprosných kritik Pierre-Augustin Caron de Beaumarchais (1732–1799). Jediné, čeho se bál, byl neúspěch u publika. Francouzský film (1996).

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.