Hlavní navigace

Televizní tipy na úterý: Báječná léta pod psa, Liga mistrů a Hitler vyhrál válku

UVNITŘ VIDEO Pokud se chystáte dnešní večer strávit před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice. Každý den odpoledne vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • ČT 1, 20:00 – film Báječná léta pod psa - Příběh složitého dospívání citlivého chlapce Kvida vznikl podle stejnojmenného románu Michala Viewegha. Nostalgická komedie ze života jedné svérázné české rodiny se opírá především o atraktivní téma: šedá léta „reálného“ socialismu jsou totiž pro mnohé pamětníky zároveň šťastnou dobou jejich mládí či puberty. Dějová linie se soustřeďuje především na trampoty Kvidova otce, excentrického dříče s vysokoškolským diplomem, kterého jeho úsilí zabezpečit rodinu bez ztráty důstojnosti dovede téměř až k šílenství. Komedie (Česká republika, 1997)
  • Nova Cinema, 20:00 – film Pokojný bojovník - Excelentní adaptace stejnojmené autobiografické knihy Dana Millmana. Dan je talentovaný sportovec, sní o olympiádě, má vše – poháry, holky, rychlé motorky, divoké party. Těžký úraz ale vše změní. Díky setkání se zvláštním cizincem Dan pochopí, že se musí ještě mnoho učit, mnohé překonat a spoustu věcí naopak opustit, než se stane pokojným bojovníkem a nalezne svou cestu. Nejde o klasický boj mezi zlými a dobrými, film vypráví o tom, jak se postavit konfliktům uvnitř nás samotných. Sportovní drama (USA, Německo; 2006)
  • ČT 4, 20:30 – Benfica Lisabon – Zenit Petrohrad - Přímý přenos vybraného utkání nejprestižnější evropské klubové fotbalové soutěže.
  • ČT 2, 20:50 – cyklus Co by kdyby: Hitler vyhrál válku - Píše se rok 2012. Velkoněmecká říše ovládá nejen německy mluvící země, ale také celou střední a východní Evropu. Asie slouží převážně jako zdroj surovin, levné pracovní síly a místo pro vysídlené národy. Na Arktidě a Antarktidě jsou rozděleny sféry vlivu mezi Říší a druhou světovou velmocí USA. Jak je to možné? Která bitva druhé světové války mohla rozhodnout o tom, že se dějiny vyvíjely zcela jinak? Co by se stalo s českým národem, kdyby Třetí říše vyhrála druhou světovou válku? Dokument (2010)
  • Filmbox HD, 22:30 – film Paříž - Příběh jednoho Pařížana, který je nemocný a žádá pouze odpověď, zda umírá. Jeho stav mu dává nový a odlišný pohled na všechny ty lidi, které potkává. Úvahy o smrti se náhle setkávají s hodnotou života, života druhých a života samotného městě nad Seinou. Zelináři, pekaři, sociální pracovnice, tanečník, architekt, bezdomovec, vysokoškolský profesor, modelka, ilegální přistěhovalec… Ti všichni jsou spjati s tímto místem. Ty všechny denně potkává. Můžete si myslet, že nejsou nijak výjimeční, ale pro každého z nich je jeho život jedinečný. Můžete si myslet, že jejich problémy jsou bezvýznamné, ale pro ně jsou těmi nejdůležitějšími na světě. Romantické drama (Francie, 2008)
Našli jste v článku chybu?