Hlavní navigace

Televizní tipy na úterý: Batman, Wanted nebo Půlnoc v Paříži

7. 2. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova Cinema, 20:00 – akční Batman – V Gothamu bojuje proti zločinu nejen policie, ale také tajemný Batman, ve skutečnosti milionář Bruce Wayne. V souboji srazí do kyseliny gangstera Napiera, kterého vlákal do pasti v chemičce zrádný Grissom. Zločinec však přežije a vrátí se jako šílený Joker, muž s tváří znetvořenou kyselinou do věčného úsměvu a maskou klauna. (USA, Velká Británie, 1989)

  • Prima Max, 20:15 – životopisné drama Ali – Mladý Cassius Clay se jako vyzyvatel utká s dosavadním držitelem titulu v těžké váze v boxu, Sonnym Listonem. Ač mu nikdo nedává velké šance, Cassius v zápase vítězí, přestože byl část zápasu oslepený kouskem látky, která se mu z Listonovy rukavice dostala do oka. Cassius není spokojený se svým jménem, které mu připomíná otroctví, a z pověření černošského vůdce organizace Islámský národ si mění jméno na Muhammad Ali. (USA, 2001)

  • ČT art, 21:15 – romantická Půlnoc v Paříži – Úspěšný hollywoodský scenárista Gil, se svou krásnou snoubenkou Inez a jejími rodiči, přijíždí do Paříže. Po svatbě by se chtěl ve Francii usadit a pracovat na svém vysněném románu, podobně jako generace amerických autorů před ním. Jednoho večera se Inez vydá s přáteli tancovat a dočasně opuštěný Gil se prochází městem. Jeho půlnoční zážitky mu odhalí Paříž v jiném světle a ovlivní jeho další život… (Midnight in Paris, USA, 2011)

MM_SS3

  • ČT1, 21:40 – detektivka Hercule Poirot, Zlo pod sluncem – Ani Poirot není ze železa. Těžko si to sice připouští, nicméně omdlí-li člověk zničehonic po dobré večeři, zkonzumované v příjemné restauraci ve společnosti přátel, pak je to přinejmenším důvod k zamyšlení. (Hercule Poirot: Evil Under the Sun, Velká Británie, 2001)

  • Prima Max, 23:40 – thriller Wanted – Quentin Tarantino přirovnal Noční hlídku ruského režiséra Timura Bekmambetova ke stejně přelomovému snímku, jakým byla trilogie Pán prstenů. I díky tomuto „doporučení“ dostal jeden z nejtalentovanějších režisérů současnosti příležitost natočit svůj první hollywoodský velkofilm. A Timur do toho šlápl ve velkém stylu, když se ujal režie adaptace drsného akčního komiksu Wanted, v němž před kamerou dirigoval hvězdy jako Angelina Jolie či Morgan Freeman. (USA, Německo, 2008)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.