Hlavní navigace

Televizní tipy na úterý: Bitva o Británii, Oko dravce nebo Sněhurka: Jiný příběh

20. 6. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • ČT1, 20:00 – krimi Nepodepsaný knoflík – Jedné podzimní noci vyhoří dům starého Vodičky. Dotyčný není nalezen ani na spáleništi, ani v blízkém okolí. Vesnicí je však přesto považován za mrtvého. Případu se ujímá dvojice detektivů z blízkého městečka a brzy mezi ohořelými zbytky naleznou pod podlahou schovanou vkladní knížku, na kterou byly léta pravidelně ukládány vysoké částky. Vodička byl zřejmě vyděrač, se kterým si někdo vyřídil účty… (Česko, 2003)
Nepodepsaný knoflík.
Autor: ČT

Nepodepsaný knoflík.

  • Nova Cinema, 20:00 – válečný film Bitva o Británii – Letecká bitva o Británii, jedna z největších bojových akcí druhé světové války. Odehrává se v době od května do září roku 1940, kdy se nacistické Německo pokusilo o invazi do Británie a jeho letectvo svedlo pod vedením maršála Göringa leteckou bitvu proti početně mnohem slabšímu anglickému RAF. Statečný boj vyčerpaných anglických pilotů proti početně mnohem silnějšímu nepříteli patří k nejslavnějším kapitolám druhé světové války. (Battle of Britain, Velká Británie, 1969)

  • Prima Max, 20:15 – mysteriózní thriller Oko dravce – Představte si, že vám zazvoní telefon, vy ho zvednete a zbytek života se vám promění v nekonečnou noční můru. Právě to se stalo výchozím bodem snímku, pod kterým je coby výkonný producent podepsaný Steven Spielberg. Dva úplně obyčejní mladí Američané se kvůli jednomu takovému telefonátu stanou součástí hry, která je nebezpečnější než ruská ruleta. (Eagle Eye, USA, Německo, 2008)

KL22_nominace

  • Nova, 20:20 – rodinná komedie Dynastie Nováků – narozeniny (1/13) – Každý člen této železničářské rodiny žije svůj život se svými nejbližšími. Rodu vévodí patriarcha Maxmilián, bývalý strojvedoucí. Jeho syn Jan vede brigádu socialistické práce na elektrifikaci. Janova dcera funguje jako výpravčí a syn právě dokončil železniční průmyslovku. Jen starší syn se odrodil – je mistrem v autoservisu… (Československo, 1982)

  • ČT art, 21:05 – drama Sněhurka: Jiný příběh – Poněkud svérázné zpracování klasické pohádky, které po svém resuscituje, ale nekopíruje poetiku evropského němého filmu 20. let. Verze, v níž se Sněhurka ocitá uprostřed koridy… (Blancanieves, Španělsko, 2012)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.