Hlavní navigace

Televizní tipy na úterý: České nebe, Gauner a Pošetilost mocných

5. 4. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Supraphon
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

ČT 2, 20:00 – záznam divadelní inscenace České nebe: Cimrmanův dramatický kšaft – Praha, Svatý Václav, praotec Čech a Jan Amos Komenský jsou členy nebeské komise. Rozhodují o tom, kdo se dostane do nebe a kdo ne. Když ale Komenský chce jako další členku komise prosadit Boženu Němcovou, dojde ke konfliktu. To vše se odehrává na jevišti během hry, pod kterou Jára Cimrman připsal, že je vhodná k národním oslavám 28. října… :) (Česko, 2010)

Nova Cinema, 20:00 – klasická komedie Pošetilost mocných – Don Salluste je ministr a jinou práci neumí. Je ale také chamtivý a rád si žije na vysoké noze. Rád hromadí peníze a rozhodně není proti, když zlaťáčky ze státní pokladny sluncem vyprahlého Španělska přijdou do jeho kapsy. Jenomže tohle všechno se najednou zhroutí. (La Folie des grandeurs, Francie, Španělsko, Itálie, Západní Německo, 1971)

ČT Sport, 20:15 – fotbal: FC Barcelona – Atlético Madrid – Přímý přenos čtvrtfinálového utkání Ligy mistrů UEFA.


Autor: Kiko Huesca

ČT art, 21:35 – muzikál Kokosové ořechy – V prvním filmu bratří Marxů představuje Groucho majitele hotelu, který se snaží obrat o peníze úplně každého: od nevinných poslíčků až po zazobané matróny. (The Cocoanuts, USA, 1929)

Marketing Meeting balicek

Prima Cool, 22:45 – krimi komedie Gauner – V patách má ozbrojené rivaly, a tak bankovní lupič sebere veškerou odvahu a schová se v klidné ulici, kde vyrostl a kde žije jeho milovaná maminka Maniette. Bezcharakterní developer ale kupuje všechny domy v okolí a má v plánu tuto ulici proměnit v bankovní čtvrť… (Le Vilain, Francie, 2009)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).