Hlavní navigace

Televizní tipy na úterý: E! News, Sherlock: Studie v růžové a Před půlnocí

14. 6. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • E!, 16:00 (také ve 22:00, každý všední den) – zprávy E! News – nejčerstvější informace ze světa hvězd i hvězdiček, kdo se s kým rozešel nebo kdo dostal prestižní ocenění. Prostě vše o tom, co se právě děje u celebrit. 

Autor: E!
  • Prima, 20:15 – detektivka Sherlock: Studie v růžové – Doktor Watson se vrátil z bojů v Afghánistánu, kde sloužil jako vojenský lékař. Z válečné mise si přivezl zranění, s jehož následky se stále potýká. Na radu terapeutky, aby si zapisoval vše, co se mu přihodí, odvětí, že jemu se nikdy nic nepřihodí. To se má ovšem brzy změnit. Díky náhodnému setkání s přítelem ze studií se seznamuje s charismatickým géniem, který stejně jako on hledá spolubydlícího. Doktor John Watson a Sherlock Holmes se poprvé potkávají. (Sherlock: Study in Pink, Velká Británie, 2010)

  • Prima Max, 20:15 – thriller Kriminál – Automechanik Frank Leone si odpykává trest za ublížení na zdraví, kterého se dopustil při obraně kamaráda před bandou násilníků. Do vypršení trestu mu zbývá jen šest měsíců. Jednoho dne ho však z relativně volnější vazby převezou do věznice Getaway se sadistickým ředitelem. (Lock Up, USA, 1989; hrají: Sylvester Stallone, Donald Sutherland)

ebf - tip do článku - debata

  • ČT art, 21:10 – romantické drama Před půlnocí – Francouzka Céline a Američan Jesse si po náhodném setkání ve vlaku a noci strávené toulkami po Vídni domluvili schůzku za půl roku. Ta se bez jejich zavinění nakonec neuskutečnila. A protože si neřekli svá příjmení, neviděli by se, kdyby Jesse nenapsal o jejich setkání úspěšnou knihu a nepřijel ji propagovat do Paříže. Tam se s Céline setkal podruhé. O tom tvůrci vyprávěli ve snímku Před soumrakem (2004), v jehož závěru se pár tentokrát nerozejde. Nyní mají Jesse a Céline dvojčata Ellu a Ninu a končí jim prázdniny na jižním Peloponésu. Prozatímní trilogii spojuje skutečnost, že se díly odehrávají po devíti letech a v časovém horizontu zhruba dvanácti hodin. Na rozdíl od předchozích dvou filmů je tento promyšlenější a místy vyhrocenější. (Before Midnight, USA, 2013)

  • Nova Cinema, 21:50 – romantické drama Před soumrakem – V polovině 90. let se Jesse a Céline setkali ve vlaku z Budapešti do Vídně, kde společně prožili několik hodin, které zásadně poznamenají jejich další život. Rozejdou se totiž se slibem, že se znovu setkají ve Vídni po šesti měsících. Setkali se až o devět let později. Film volně navazuje na snímek z roku 1995, Před úsvitem. (Before Sunset, USA, 2004)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).