Hlavní navigace

Televizní tipy na úterý: hokej Česko - Norsko, Purpurová barva a Superbad

14. 5. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • ČT Sport, ČT Sport HD; 16:15 – MS v hokeji 2013: Česko – Norsko - Přímý přenos utkání základní skupiny
  • CS Film, 20:00 – komediální drama a podobenství Sedmikrásky - Provokativně moralizující groteska o dvou dívkách, které se rozhodly být zkažené, protože ,,se jim na tom světě všechno jenom kazí„. Druhý celovečerní film režisérky Věry Chytilové překvapil po mnoha stránkách a od většiny titulů vyrobených v tom roce tvůrčími skupinami barrandovského studia se až nepatřičně odlišoval. Rafinovaně neobvyklá forma vyprávění, nepřehlédnutelná ironie a ,,formalistními“ nápady hýřící obrazy byly tehdy mnohými považovány za skandální. Sedmikrásky se spolu s dalšími vybranými tituly staly předmětem parlamentních interpelací, později (za normalizace) odstrašujícím příkladem a velmi pečlivě střeženým trezorovým titulem. Československé komediální drama a podobenství (1966)
  • Smíchov, 20:15 – komedie Superbad - Superbad je varujícím příběhem dvou dospívajících chlapců, které čeká maturita. Jsou na sobě obrovským způsobem závislí, ale teď by měl každý z nich jít na jinou vysokou školu a čeká je odloučení. Evan (Michael Cera) je milý, chytrý a stydlivý. Seth (Jonah Hill) je drzý, náladový a posedlý děvčaty. Ve filmu sledujeme jejich zoufalé pokusy zapůsobit během jedné bláznivé noci na osoby, po kterých touží…během jediné příšerné, potupné noci, na kterou po zbytek života vděčně vzpomínáte. Americká komedie (2007)
  • Nova Cinema, 22:10 – drama Purpurová barva - Film Purpurová barva byl natočen podle stejnojmenného románu Alice Walkerové, oceněného Pulitzerovou cenou. Bohatě strukturovaný děj, zahrnující několik desetiletí, vypráví příběh Celie, nevzdělané venkovské ženy z amerického Jihu. Po vynuceném sňatku s hrubým mužem, kterého musí oslovovat pane, se Celie uzavírá do sebe a se svým trápením se svěřuje pouze Bohu. Až přátelství se dvěma skvělými ženami jí dodá sílu, z níž čerpá sebedůvěru a schopnost odpustit. Americké drama (1985)
  • ČT 2, 22:20 – krimi drama Fešák Johnny - Titulní hrdina (Mickey Rourke) je kvůli znetvořenému obličeji typickým vyděděncem, jenž se po neradostném dětství dostal zákonitě na dráhu zločinu. Při akci v numismatickém obchodě je novými parťáky, bývalou prostitutkou Sunny (Ellen Barkinová) a jejím přítelem Rafem (Lance Henriksen), zrazen a zraněný zanechán na místě činu. Ve vězení, kde si odpykává pět let, využije nabídky sympatického doktora Reshera (Forest Whitaker) v rámci programu nápravy zločinců. Lékař totiž věří, že bez svého znetvoření by Johnny neměl důvod, aby znovu sklouzl na šikmou plochu. Náročná operace se zdaří a Johnny je s novým obličejem a identitou podmínečně propuštěn. Pouta s minulostí jsou však příliš silná a touha po vyrovnání účtů vítězí nad možností poklidného života po boku sympatické Donny (Elizabeth McGovernová). Americké krimi drama (1989)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.