Hlavní navigace

Televizní tipy na úterý: inaugurace papeže Františka, Zápisky o skandálu a Volba zbraní

19. 3. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • TV Noe, ČT 2; 9:30 – Inaugurační mše papeže Františka - Přímý přenos pontifikální mše svaté z Říma spojené s obřadem uvedení nového papeže do úřadu
  • Nova Cinema, 20:00 – krimi thriller Noční šachová partie – Gene Hackman coby soukromý detektiv Harry Moseby pátrá v pozoruhodném neonoiru Arthura Penna (Bonnie a Clyde, Malý velký muž) po šestnáctileté dívce, která utekla z domova. Vyšetřování přivádí chandlerovského hrdinu na Floridu, kde je vtažen do životu nebezpečných intrik. Americký krimi thriller (1975)
  • Smíchov, 20:50 – romantická komedie a drama Rande na jednu noc – Nick dělá vše pro to, aby se k němu vrátila jeho půvabná přítelkyně Tris, dokonce pro ni skládá písně. Ty ale Tris nezajímají. Místo toho udělají dojem na její kamarádku Norah, která Nicka sice nezná, ale přesto se do něj prostřednictvím jeho písní zamiluje. Jedné noci se Nick a Norah konečně setkávají. Americká romantická komedie a drama (2008)
  • ČT 2, 22:20 – krimi drama Volba zbraní - Na útěku z vězení se uprchlý trestanec Mickey a jeho smrtelně raněný komplic ukryjí u svého známého Noëla, který má také zločineckou minulost. Na místě se však objeví policie a Mickey, jen taktak vyvázne, je přesvědčen, že Noël zradil. Je proto rozhodnut pomstít se mu… Jejich další setkání vyústí v boj na život a na smrt! Francouzské krimi drama (1981)
  • Prima Cool, 03:05 – psychologické drama a thriller Zápisky o skandálu - V centru příběhu filmu Zápisky o skandálu jsou dvě ženy, které se díky svým touhám a nečekané zradě ocitnou ve velmi vyhrocené situaci. Celý příběh je i se svými zvraty zaznamenán v deníku Barbary Covett (Judi Dench), despotické a samotářské učitelky na chátrající londýnské střední škole, která své třídě vládne železnou rukou. Žije sama s kočkou Portií, bez přátel nebo lidí, kterým by se mohla s čímkoliv svěřit. V jejím osamělém světě však dojde k zásadní změně v okamžiku, kdy se ve škole setká s novou učitelkou Shebou Hart (Cate Blanchett). Sheba se zdá být přesně tou spřízněnou duší a věrným přítelem, jakého Barbara vždycky hledala. Když se ale ukáže, že má Sheba vášnivý vztah s jedním ze svých mladých studentů (Andrew Simpson), změní se jejich vzájemné přátelství v naprostou nevraživost. Britské psychologické drama a thriller (2006)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).