Hlavní navigace

Televizní tipy na úterý: Iris, Mé jméno je Nikdo a Štěstí

Lukáš Polák

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Doba čtení: 2 minuty

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • Nova Cinema, 20:00 - westernová komedie Mé jméno je Nikdo - Zkušeného pistolníka Jacka Beauregarda už nebaví být ustavičně ve střehu a dokazovat svou rychlost. Chce pomstít smrt svého bratra a odcestovat do vysněné Evropy. Do cesty se mu však postaví vynikající pistolník, který si říká Nikdo. Italsko-francouzská a západoněmecká westernová komedie (1973)
  • Joj, 20:20 – thriller a drama Přehlížený - Jak vyšetříte vraždu, když obětí jste vy? Nadpřirozený thriller od producentů filmu Šestý smysl. Středoškolák Nick měl život před sebou, ale jen do okamžiku, kdy byl brutálně přepaden a jeho tělo ukryté v lese v domnění, že je mrtvý. Uvízl však na půl cestě mezi světem živých a mrtvých, ještě ne zcela po smrti, ale neviditelný pro ostatní živých. Může jen sledovat pátrání svých blízkých a zoufale se snaží kontaktovat lidí na této straně. Netuší, že jen hodiny ho dělí od definitivního odchodu na onen svět. Americký thriller a drama (2007)
  • STV 2, 21:20 – romantické životopisné drama Iris - Setkali se jako dva talentovaní mladí pedagogové na proslulé oxfordské univerzitě a přes jejich naprosto protikladné povahy – ona živelná a výstřední charismatická žena, on nesmělý a nenápadný muž – vznikl mimořádný milostný vztah. Hluboce zamilovaný Bayley velice těžce nese neuspořádaný bláznivý milostný život Iris, stále je ale okouzlován její mimořádnou inteligencí, talentem a vtipem. A stojí při ní i o čtyřicet let později, kdy se právě tyto její vlastnosti začínají nelítostným postupem Alzheimerovy choroby vytrácet a Iris se stává bezmocnou. Britské romantické životopisné drama (2001)
  • ČT 2, 21:40 – komedie a drama Štěstí - Snímek je dojemným příběhem o křehkém vztahu dvou mladých lidí, jenž postupně přeroste v opravdovou lásku. Herecké obsazení i atmosféra filmu navazuje na Slámův úspěšný debut Divoké včely, který měl mimořádný ohlas u českých diváků a přinesl mu i řadu cen na mezinárodních filmových festivalech. Hrdinka příběhu Monika (Tatiana Vilhelmová) se musí rozhodnout, zda obětuje vysněnou cestu do Ameriky za svým přítelem, aby se mohla postarat o děti svojí nejlepší kamarádky. Největší oporou se jí stane Toník (Pavel Liška), s nímž se snaží dětem nahradit chybějící rodinu ,a najde u něj nejen oporu, ale i opravdovou lásku. Film je hereckým koncertem obou hlavních představitelů, které doplňují skvělými výkony ve vedlejších rolích Aňa Geislerová, Bolek Polívka, Simona Stašová, Zuzana Krónerová, Marek Daniel a další. Česká komedie a drama (2005)
  • Nova Cinema, 22:05 – krimi komedie Galimatyáš - Nejprve vybouchla mina v marocké poušti. Pak se mu po letech strefila do hlavy zbloudilá střela…Bazil prostě nemá na zbraně štěstí. Ta první zkušenost z něj udělala sirotka, druhá ho drží na pokraji náhlé a rychlé smrti. Tenhle optimistický snílek se však nedá ničím zastrašit a společně se svým „jedinečným“ týmem zoufalců se rozhodne pomstít celému zbrojnímu průmyslu. Francouzská krimi komedie (2009)
Našli jste v článku chybu?