Hlavní navigace

Televizní tipy na úterý: Jesse Stone, Pane, vy jste vdova! a Balada pro banditu

2. 2. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

Nova Cinema, 20:00 – krimi snímek Jesse Stone: Bludiště pochybností – Šokující dvojnásobná vražda otřese poklidným městem Paradise od základů. Stone je povolán zpátky do akce. Jeho bývalé policejní oddělení je ale téměř prázdné, a tak mu nezbývá než spoléhat na svou profesionální intuici a pustit se do pátrání na vlastní pěst. (Jesse Stone: Benefit of the Doubt, USA, 2012)

Prima, 20:15 – komedie Pane, vy jste vdova! – Panovník sousedního státu přijíždí na státní návštěvu. Incident, který má za následek vážné poranění vzácného hosta, přiměje druhého krále zrušit neschopnou armádu. Generálové se ovšem okamžitě spiknou a chystají se vladaře odstranit… (Československo, 1970)

ČT art, 21:05 – muzikál Balada pro banditu – Filmová verze muzikálového zpracování osudů Nikoly Šuhaje loupežníka, jak je pro brněnské Divadlo na provázku podle archivních dokumentů a novinových článků napsal Milan Uhde a nastudoval režisér Zdeněk Pospíšil. Snímek, oscilující mezi pohádkou, baladou a muzikálem, je zároveň inspirován románem Ivana Olbrachta Nikola Šuhaj loupežník. (Československo, 1978)

ČT 2, 21:45 – mrazivá komedie Zemský ráj to napohled – Dospívání bývá složité, zvláště když se píše rok 1968, venku se prohánějí cizí tanky, doma se střídají tatínkové mnoha různých poloh. A maminka, navzdory své vnitřní síle, na všechno nestačí. (Česko, 2009)

ICTZ23

Prima Max, 22:10 – drama Tajemství rodiny Stokerů – Po tragické smrti otce v den svých osmnáctých narozenin se India Stoker seznamuje s Charliem, jejím charismatickým strýcem, o jehož existenci až dosud neměla ponětí. Když se Charlie nastěhuje k Indiia její labilní matce, obě jsou okouzleny jeho šarmem a klidem. Brzy je ale jasné, že Charlieho příjezd nebyl náhodný. (Stoker, USA, Velká Británie, 2013)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.