Hlavní navigace

Televizní tipy na úterý: Kmotr, Pravda zabíjí nebo Podvod

7. 11. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova Cinema, 20:00 – thriller Pravda zabíjí – V San Quentinu má být o půlnoci popraven vězeň z cely smrti a ostřílený novinář Stev Everett právě zjistil, že je nevinný. (True Crime, USA, 1999)

ebf - tip do článku - debata

  • Prima Max, 20:00 – krimi drama Kmotr (1/2) – Gangsterské drama natočené podle stejnojmenného bestselleru Maria Puza patří mezi přelomová díla tzv. Nového Hollywoodu, a to jak komerčně, tak umělecky. Příběh newyorské mafiánské rodiny Corleonů, které tvrdou rukou šéfuje starý don Vito (Marlon Brando), se odehrává v letech 1945–1955 a zaznamenává prudký rozmach organizovaného zločinu po skončení druhé světové války. Společnost Paramount realizací jednoho ze svých stěžejních projektů překvapivě pověřila tehdy mladého režiséra, kterým byl Francis Ford Coppola. (Mario Puzo’s The Godfather, USA, 1972)

  • Jednotka, 20:30 – historické drama Falošná sloboda – Píše se rok 1945 a do Německa se vracejí emigranti. Jiní se naopak snaží dostat do Argentiny. Jedním z nich je vysoce postavený nacista a důstojník SS Viktor Voss. Vyhlídky na nový život v Buenos Aires jsou však poznamenané minulostí, kterou není možné utajit. (Frei, Německo, 2013)
Falošná sloboda  (Frei, 2013).
Autor: Bayerischer Rundfunk

Falošná sloboda (Frei, 2013).

  • ČT art, 21:05 – drama Podvod je typickou ukázkou žánru, kterému říkáme film noir a který zažil své nejlepší období právě ve čtyřicátých letech. Jeho hrdinou je stárnoucí boxer Bill Thompson, zvaný Stoker, který nikdy nebyl šampionem a už dlouho nevyhrál zápas. Do poslední chvíle ale věří, že jeho slavná chvíle přijde. Když nyní nastupuje do ringu proti svému protivníkovi, netuší, že zkorumpovaný manažer bez jeho vědomí zápas prodal. (The Set-Up, USA, 1949)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).