Hlavní navigace

Televizní tipy na úterý: Knoflíkáři, Obávaný bojovník a London

20. 3. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
20. 3. 2012

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte dnešní večer strávit před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice. Každý den odpoledne vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • ČT 1, ČT HD; 20:00 – film Knoflíkáři - Je to film sestávající ze šesti povídek, které většinou černě humornou, ironickou, mnohdy i trpce hořkou formou vyprávějí o jednom dávném prokletí, lidské nevěře, podivných úchylkách, nečekaném zázraku i pokryteckém odpuštění. Mají svou vlastní vypointovanou stavbu, specifickou atmosféru i způsob zpracování, a přesto jedna druhé předává motivy vzájemně spolu komunikující a pozorující tytéž věci z různých úhlů. Komedie (Česká republika; 1997)
  • Nova Sport, 20:10 – Füchse Berlin-VFL Gummersbach - Přímý přenos utkání 25. kola německé házenkářské Bundesligy.
  • ČT 2, 21:55 – film Bob a Carol a Ted a Alice - Legendární komedie mravů Paula Mazurského satirickou formou přibližuje vliv sexuální revoluce šedesátých let na chování dobře situovaných třicátníků. Dokumentarista Bob (Robert Culp) prožije s manželkou Carol (Natalie Woodová) víkend ve volnomyšlenkářské skupinové terapii. Ted a Alice (Elliott Gould a Dyan Cannonová) tvoří sice tradičněji založený pár, ale vždy si rádi poslechnou vyprávění o provokativních dobrodružstvích „osvícené“ dvojice. Jednoho dne jsou však přizváni prožít si takovou historku na vlastní kůži. Komediální drama (USA, 1969)
  • Nova Cinema, 22:20 – film London - Nejde o město, ale o ženu. A pěkně divokou. Poté co skončil vášnivý, ale často velmi bouřlivý vztah s London (Jessica Biel), stává se ze Syda (Chris Evans) troska, která svůj žal topí v alkoholu a drogách. A když se navíc dozvídá, že se London bude stěhovat z města a přátelé pro ní proto chystají rozlučkovou párty, rozčílí ho to tolik, že se společně se svým dealerem (Jason Statham) na večírek vetře. London je dráždivý film o touze neztratit bývalou lásku bez ohledu na cenu, kterou to bude stát. Romantické drama (Velká Británie, USA; 2005)
  • TV Barrandov, 22:40 – film Obávaný bojovník - Huo Yuan Jia (Jet Li) se už jako mladý chlapec snaží dosáhnout otcových kvalit v bojovém umění WuShu a dále dělat čest svému rodu. Jeho cílem je být nejlepší, což se mu po několika letech a spoustě soubojů podaří. Jeho pověst mistra bojových umění se šíří, ale roste i jeho pýcha. Poté, co v souboji zabije svého soupeře, krevní msta dopadne na celou jeho rodinu. Po této tragédii na sedm let zmizí, aby objevil pravý smysl boje. Životopisné akční drama (Hong Kong, Čína, USA; 2006)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.