Hlavní navigace

Televizní tipy na úterý: Malý unavený Joe, Lacombe Lucien a Spojenec

9. 7. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • ČT Sport, ČT Sport HD; 14:10 – Tour de France - Přímý přenos 10. etapy nejslavnějšího cyklistického etapového závodu
  • Nova Cinema, 20:00 – western a komedie Malý unavený Joe - Trinitá a Bambino se snaží dostat do světa zlodějů koní a kriminálníků. Navzdory jejich špatným úmyslům a neuvěřitelné nešikovnosti pomohou každému, koho potkají. Italská komedie a western (1972)
  • STV 2, 21:20 – drama Lacombe Lucien - Léto 1944, jižní Francie. Osmnáctiletý Lucien Lacombe se z nerozvážnosti rozhodne spolupracovat s německými okupačními orgány. Brzy se však jeho situace zkomplikuje, když potká France, židovské děvče, do kterého se zamiluje … Film, který se snaží demýtizovat tradiční pohled na francouzské dějiny během 2. světové války, byl v roce 1975 nominován na Oscara a získal řadu dalších ocenění. Francouzsko-západoněmecké a italské drama (1974)
  • Joj, 21:50 - krimi drama a thriller Spojenec - Newyorský detektiv Keith Miller je typický drsný polda, jehož kariérnímu postupu brání obvinění z nezákonného jednání, která se s ním táhnou od posledního většího případu. Je tu ale nová kauza s přepadenou bankou a desítkami rukojmích. Miller se musí postavit proti zřejmě nejrafinovanějšímu zločinci, jakého za svou kariéru potkal. Když se vyjednávání mezi policií a chladnokrevným stratégem vyostřuje, vstupuje do hry vlivná právnička. A situace se opět o něco víc komplikuje. Detektiv Miller si čím dál víc začíná uvědomovat, že pravidla této hry na kočku a myš nejsou tak jednoznačná a že nelze přesně určit strany dobra a zla. Na první pohled dokonalý zločin může být vlastně ještě dokonalejší. Americké krimi drama a thriller (2006)
  • ČT 2, 23:20 – dokument Past - Devítiletý klučina nadšeně mává zbraní a těší se, až zabije svého prvního Rusa. Jsme v osmdesátých letech, uprostřed sovětsko-afghánské války. Režisérovi Jeffu Harmonovi a kameramanovi Alexandru Lindsayovi se podařilo natočit celou řadu zajímavých situací v obou znepřátelených táborech. V roce 2009 se k materiálu, odvysílaném původně v rámci televizního cyklu reportáží, vrátili. Doplněný a sestříhaný dokument získal v dnešní době, kdy v Afghánistánu operují jiná cizí vojska, až apelativní rozměr. Britský dokument (2010)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.