Hlavní navigace

Televizní tipy na úterý: Nepřítel před branami, Oběti války nebo Peklo v Pacifiku

28. 11. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem. 

  • Nova Cinema, 20:00 – životopisné drama Moneyball – Snímek natočený podle skutečného příběhu Billyho Beaneho, bývalého nadějného hráče baseballu s vyhlídkami na oslnivou kariéru, který se poté, co nedokázal splnit nadějná očekávání, raději zaměřil na administrativní stránku tohoto sportu. Na počátku sezóny v roce 2002 se Billy ocitá v zapeklité situaci: jeho špatně financovaný tým Oakland Athletics, zvaný též lidově A's, znovu přišel o své nejlepší hráče a on je nucen dát ho znovu do pořádku a zahájit sezónu s třetinou původního rozpočtu. (Moneyball, USA, 2011)

  • Prima Max, 20:00 – drama Nepřítel před branami – 17. července roku 1942 začala jedna z největších bitev II. světové války. Bojovalo se o průmyslové město na Volze, tehdejší Stalingrad a velení obou armád – sovětské i německé – si bylo vědomo, že právě zde se rozhodne o konečném vítězství. Příběh, inspirovaný stejnojmennou knihou amerického historika Williama Craiga, líčí souboj ruského ostřelovače Vasilije Zajceva s německým rozvědčíkem majorem Konigem. (Enemy At The Gates, USA, Slovensko, 2001)

Cloud 22 temata

  • ČT art, 21:15 – drama Peklo v Pacifiku – Na pustém ostrůvku, ležícím kdesi uprostřed Tichého oceánu, se na sklonku druhé světové války setkávají dva trosečníci, americký pilot a japonský námořní kapitán. Jsou příslušníci vzájemně znepřátelených armád, stojí mezi nimi i jazyková bariéra a od prvého okamžiku myslí na jediné: jak rychle zlikvidovat svého protivníka… (Hell in the Pacific, USA, 1968)

  • Nova Cinema, 22:30 – drama Oběti války – Bojová četa propadla v pralesích Vietnamu šílenství. Vize a intenzita tohoto příběhu pevného postoje jediného muže, který se ve světě, kde neplatí žádná pravidla, postavil na stranu zdravého rozumu, je zcela bez konkurence a zůstává nepochybně tím nejvíce strhujícím obrazem Vietnamu, jaký byl doposud na stříbrném plátně vykreslen. Film je založen na skutečné události. (Casualties of War, USA, 1989)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.