Hlavní navigace

Televizní tipy na úterý: Pyšná princezna, Tři oříšky pro Popelku nebo S čerty nejsou žerty

26. 12. 2017
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní den před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem. 

  • ČT1, 10:40 – komedie Pekařův císař – Jan Werich ve druhé části slavné historické komedie o stárnoucím císaři Rudolfovi II., pekaři Matějovi a legendárním Golemovi. Připomínka 100. narozenin scénáristy Jiřího Brdečky. (Československo, 1951)

  • ČT1, 15:25 – pohádka Princezna ze mlejna 2 – Jak vodník s čertem chránili Elišku před knížepánem, zatímco Jindřich bojoval s Turkem. (Česko, 2000)

  • TV Barrandov, 15:45 – pohádka Pyšná princezna – Krásná, ale pyšná princezna Krasomila, dcera vladaře Půlnočního království, se odmítne provdat za šlechetného krále Miroslava, který se uchází o její ruku. Ten se však vydá do jejího rodného království a v přestrojení působí na zámku coby zahradník. Princezna se do něj zamiluje a pod jeho vlivem se postupně zbavuje všech rozmarů. První československá filmová pohádka pro děti byla natočena podle jedné z nejkrásnějších pohádek Boženy Němcové, Potrestaná pýcha. (Československo, 1952)

  • Joj Family, 15:50 – rodinný film My tři a pes z Pětipes – Prázdninový příběh pražského kluka se odehrává v malé vesničce Pětipsy. Bude muset překonat nepřátelství se svým nenáviděným spolužákem, ale hlavně zažije velké a nezapomenutelné dobrodružství při nočním lovu obrovského úhoře. Zfilmováno podle knihy Václava Čtvrtka. (Československo, 1971)

  • ČT 1, 17:20 – komedie Jak dostat tatínka do polepšovny – Pokračování proslavené komedie Jak vytrhnout velrybě stoličku byla napsáno ještě před uvedením prvního dílu. Luboš a Anna, Vaškovi rodiče, se ocitají ve složité situaci. Jeden druhého se snaží pochopit a respektovat svou rozdílnost povah zpočátku hlavně kvůli dítěti… (Československo, 1978)

  • ČT sport, 18:00 – Hokej: Česko–Rusko – Přímý přenos utkání základní skupiny na MS v ledním hokeji hráčů do 20 let v USA. Komentují Robert Záruba a Milan Antoš.

Cloud 22 temata

  • ČT1, 20:00 – pohádka Tři oříšky pro Popelku – Popelka je hodná a hezká dívka bez matky a posléze i bez otce, který ji nechá napospas své druhé ženě a její dceři. Její macecha a nevlastní sestra Dora nemají Popelku rády. Zatímco ony plánují jít na královský ples a vnutit mladému princi Dořinu ruku, Popelka se musí starat o statek stejně, jako ostatní služebnictvo. (Československo, 1973)

  • ČT art, 20:00 – záznam muzikálu Memphis – Spojené státy americké padesátých let, bílý rozhlasový disc-jockey a černé desky s černou hudbou. Tančírna, krásná dívka a zakázaná mezirasová láska, sny a naděje, úspěchy a pády – ale především strhující písně skladatele Davida Briana a textaře Joe DiPietra. Muzikál nazvaný podle svého dějiště – Memphis – měl na newyorské Broadwayi premiéru v roce 2009. Záznam z úspěšné inscenace, která získala osm nominací na prestižní americkou divadelní cenu Tony (a čtyři sošky nakonec získala), pochází z roku 2011 a září v něm většina premiérového obsazení v čele s Chadem Kimballem a Montego Gloverovou. (USA, 2011)
Záznam muzikálu Memphis (2011).
Autor: ČT

Záznam muzikálu Memphis (2011).

  • Prima, 20:15 – pohádka S čerty nejsou žerty – Chamtivá macecha připraví svého nevlastního syna o všechno, včetně dědictví po jeho otci. Mezitím se Petr seznámí s dcerami místního knížete a zaujme ho vyzývavá Angelína. Petr však pro ni nic neznamená. To její sestra Adélka, hodná a skromná, se do něj hned zamiluje. (Československo, 1984)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.