Hlavní navigace

Televizní tipy na úterý: ragby, Ohnivý oceán a Hercule Poirot

8. 11. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: archiv
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • ČT sport, 18:10 – ragby: Česko – Barbarian FC – Přímý přenos exhibičního utkání české reprezentace s výběrem nejlepších ragbistů světa. Video z utkání Barbarians 22–21 Ireland. 

  • Nova Cinema, 20:00 – drama Ohnivý oceán – Kovboj Frank T. Hopkins (Viggo Mortensen) byl kdysi žijící legendou, ale dny jeho slávy jsou dávno sečteny. Se svým věrným koněm Hidalgem se stal vyděděncem ve vlastní zemi. Když je ale jako první Američan v historii pozván k účasti ve vyčerpávajícím, 3000 mil dlouhém závodě napříč nelítostnou krajinou Arabské pouště, má znovu šanci dokázat, co v něm ve skutečnosti je. Závod, během kterého se pokusí o nemožné, se však stane nejen záležitostí hrdosti a cti, ale také bojem o přežití. (Hidalgo, USA, 2004)

  • Prima Max, 20:15 – sci-fi Planeta opic – V daleké budoucnosti se ve vesmíru odehraje nehoda, která vrhne mladého astronauta dopředu v čase a donutí ho přistát na neznámé planetě. Jaké je ale jeho překvapení, když zjistí, že planetu obývají divoši nemálo podobní lidem. Záhy ale objeví, že vše na planetě řídí opice. Pokud chce přežít, musí o svůj život bojovat. A musí se také s opicemi pokusit navázat kontakt. (Planet of the Apes, USA, 2001)

MM socky3

  • ČT1, 21:10 – detektivka Hercule Poirot: Záhada na zámku Styles – Nadporučík britské armády byl v roce 1917 na frontě raněn. Rekonvalescenci tráví na zámku Styles, v rodinném sídle Cavendishových. Majitelka panství se nedávno znovu provdala. Manžela nekriticky miluje, zbytek rodiny ho ale nesnáší, dlouholetá společnice domácí paní kvůli němu dokonce odchází. Hastings si jednoho dne vyrazí na procházku a ke svému překvapení potkává Hercula Poirota, s nímž se seznámil před válkou. Krátce nato dojde na zámku k tragédii: majitelka dostane podivný záchvat a v křečích umírá. Lékař konstatuje otravu strychninem. Hastings ví o mimořádných Poirotových schopnostech, navrhuje tedy, aby byl přizván k vyšetřování. (Hercule Poirot: The Mysterious Affair at Styles, Velká Británie, 1990)

  • ČT art, 21:05 – psychologické drama Nostalgie – Ruský badatel přijíždí do Itálie zkoumat život a dílo svého krajana – skladatele, který zde žil v 18. století. Doprovázen tlumočnicí putuje po neznámé krajině, pronásledován vizemi, vzpomínkami a otázkami. Duchovními průvodci na cestě jsou mu skladatelovy dopisy, básně zesnulého otce a vlastní vzpomínky na dětství a na dobu manželského štěstí. Moc rituálu, mystika, magie, pírka a oheň ve filmu Andreje Tarkovského... (Nostalgia, Itálie, Francie, Sovětský svaz, 1983)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.