Hlavní navigace

Televizní tipy na úterý: Samotáři, Experiment a Coca-Cola v nesnázích?

31. 1. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
31. 1. 2012

UVNITŘ VIDEO Pokud se chystáte dnešní večer strávit před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů. Každý den odpoledne vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • ČT 1, 20:00 – film Samotáři – Kultovní snímek režiséra Davida Ondříčka o mladých lidech, kteří se na konci 20. století uprostřed velkoměsta snaží nalézt lásku. Robert pracuje v cestovní kanceláři a rád rozplétá a splétá lidské osudy. Napomůže rozchodu studentky Hanky a rozhlasového moderátora Petra, který se pokouší pochopit život skrze nahrávky „opravdového života“, pouštěné do éteru. Česká tragikomedie (2000).
  • Cinemax, 20:00 – válečné drama Zkáza lodi Laconia I a II – Pravdivý příběh o německé ponorce U-156, která 12. září 1942 potopila výletní loď Laconia, kterou využívala spojenecká armáda. Na palubě je však mnoho civilistů včetně žen a dětí. Kapitán ponorky Werner Hertenstein se je rozhodne zachránit. Britsko-německý film (2010).
  • Viasat History, 20:30 – dokument Coca-Cola v nesnázích? – Značka Coca-Cola se potýká s problémy. Byla obviněna z toho, že její nápoje s obsahem cukru způsobují obezitu a některé školy nyní odmítají colu odebírat. V Americe se proti cole ve školách postavil dokonce i kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger. Americký dokument (2005).
  • ČT 2, 22:10 – film Daisy Chain – Je Daisy nevinným dítětem, nebo ztělesněným zlem? Snímek irské režisérky Aisling Walshové, který se žánrově pohybuje mezi psychologickým thrille rem a hororem, kromě uhrančivě temné atmosféry a působivých záběrů divokého mořského pobřeží nabízí především intenzivní herecký výkon Samanthy Mortonové v roli matky, hluboce poznamenané smrtí vlastního dítěte. Irský film (2008).
  • HBO, HBO HD, 23:05 – psychothriller Experiment – V šokujícím psychologickém thrilleru si zahrál Adrien Brody a Forest Whitaker. Téma filmu se točí kolem dvaceti čtyř mužů, kteří se účastní experimentu, který má simulovat život ve státním vězení. Americký film (2010).

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.