Hlavní navigace

Televizní tipy na úterý: Semifinále Ligy mistrů, Murphyho válka a Zahulíme, uvidíme

24. 4. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • Nova Cinema, 20:00 – film O Schmidtovi - Warren Schmidt odchází do důchodu. Končí v jedné pojišťovně a čeká ho hromada volného času, což není schopen strávit. Nasedne tedy do obytného karavanu a vydá se na cestu napříč Amerikou. Jenže cesta Spojenými státy přináší kromě spousty času k přemýšlení i nejedno překvapení. Komediální drama (USA, 2002)
  • ČT 4, 20:30 – fotbalová Liga mistrů: FC Barcelona vs. Chelsea FC - Přímý přenos semifinálového utkání nejprestižnější evropské klubové fotbalové soutěže
  • ČT 2, 22:05 – film Murphyho válka - V posledních dnech druhé světové války torpéduje u břehů Jižní Ameriky britskou loď Mount Kyle německá ponorka, jejíž kapitán nechá trosečníky, zápasící ve vlnách o holý život, postřílet z kulometů. Jediný, kdo jako zázrakem masakr přežije, je irský námořník jménem Murphy. Podaří se mu dostat ke kvakerské misii v deltě řeky Orinoko, kde se jej ujme doktorka Haydenová. Murphy je přesvědčen, že se německá ponorka skrývá někde proti proudu řeky a je rozhodnutý ji za každou cenu potopit. Válečné drama (Velká Británie, USA; 1971)
  • MGM, 22:05 – film Vrtěti psem – Čtrnáct dní před znovuzvolením je prezident Spojených států (Michael Belson) obviněn ze sexuálního styku s mladou dívkou. Než zpráva prosákne do médií, přivolají jeho poradci konzultanta pro politické záležitosti (Robert De Niro), který se specializuje na záchranu veřejného image. Ten hned ví, co je v dané situaci nutno učinit: najme si hollywoodského producenta (Dustin Hoffman), aby mediálně vytvořil válku, a odvedl tak pozornost voličů od skandálu a sjednotil Američany ve jménu vlastenectví a podpory prezidenta. Komediální drama (USA, 1997)
  • Markíza, 23:55 – film Zahulíme, uvidíme - Hrdiny stoprocentně nekorektní huličské komedie jsou dva naprosto rozdílní kámoši: upjatý Harold svůj život zasvětil bankovním investicím a tajnému pokukování po hezké sousedce Marii. Zato ležérní Kumar si navzdory svému talentu pro medicínu nedělá hlavu s ničím včetně toho, že by už konečně měl dospět. Na co nestačí, to okecá. Odjakživa však ty nejdůležitější věci rozhodují spolu. Co se stane, když se tihle dva rozhodnou oslavit konec pracovního týdne společně?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.