Hlavní navigace

Televizní tipy na úterý: Sherlock Holmes, Hendrix a sci-fi Serenity

8. 11. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
8. 11. 2011

UVNITŘ FOTO Pokud se chystáte dnešní večer strávit před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice. Každý den odpoledne vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

UXD

  • HBO 2, 19:50 – film Sherlock Holmes – Novodobý přepis příhod známého britského detektiva Sherlocka Holmese (Robert Downey Jr.) a jeho přítele Dr. Watsona (Jude Law). Německo-americký krimithriller (2009) byl velmi úspěšný v kinech a neméně na televizních obrazovkách.

Detektivní thriller Sherlock Holmes slavil velký úspěch v kinech

  • Viasat History, 20:00 – dokument Atény: pravda o demokracii (1) – Anglická historička Bettany Hughesová se vydává hledat skutečnou pravdu o demokratických Aténách 2500 let zpět do minulosti. Doposud byly uctívány jako kolébka filozofie, umění, vědy a nejvýznamnější politické ideologie všech dob – demokracie. Idealisticky nastolená představa o zlatém věku jakoby ani nemohla být pravdivou, a možná nebyla. Britský dokument (2007).
  • TV Barrandov, 20:00 – film Jack Hunter: Prokletí hrobky Achnatona – Jack Hunter se vydává do Egypta za obeliskem se záhadnými symboly, podle nichž je poklad Ugaritů spojen s faraónem Achnatonem. Americký dobrodružný film (2008).
  • MGM, 20:00 – film Hendrix – Životopisné drama o zpěvákovi Jimi Hendrixovi (USA, 2000). Snaží se mapovat počátky jeho kariéry, spojené se spoluprací s dalším hvězdným muzikantem, extravagantním Little Richardsem, Hendrixův odchod do Velké Británie a založení kapely The Experiences. Sleduje i strmý vzestup jeho kariéry a nakonec pád z trůnu, jemuž napomohla zpěvákova neschopnost vyrovnat se s rychle nabytou slávou.

Životopisný film o Jimi Hendrixovi nabízí dnes večer placený kanál MGM (Foto: MGM)

  • Prima Cool, 23:15 – sci-fi film Serenity – Vesmírná loď Serenity a její kapitán Reynolds, veterán z galaktické občanské války, překonávají různá úskalí. Když na palubu nastoupí mladý doktor a jeho sestra s telepatickými schopnostmi, ocitnou se tváří v tvář velké hrozbě. Americký akční sci-fi film (2005).

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.