Hlavní navigace

Televizní tipy na úterý: Tajemství staré bambitky, Tisíc dnů s Annou nebo Modrý blesk

19. 12. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem. 

  • ČT1, 20:00 – pohádka Tajemství staré bambitky – Co se stane, když jediný spravedlivý loupežník pověsí řemeslo na hřebík? Výpravná pohádka s písničkami o zamilovaném princi Tomáši Klusovi, který si lásku prosté dívky musí zasloužit a dokázat, že může vládnout království i bez chamtivých rádců. (Česko, 2011)

  • ČT2, 20:00 – drama Tisíc dnů s Annou – Dramatizace manželství anglického krále Jindřicha VIII. a jeho druhé manželky Anny Boleynové je, krom deseti nominací na Oscara, ověnčená i jednou soškou. Když Anna začne místo nelegitimního svazku usilovat o manželství, Jindřich se na její popud zbaví Kateřiny Aragonské a ožení se s ní. Tento akt však zapříčiní roztržku mezi Korunou a církví. Ovšem Annina neschopnost porodit králi vytouženého syna vede Jindřicha k tomu, že se opět začne poohlížet po vhodnější kandidátce. (Anne Of The Thousand Days, Velká Británie, 1969)

  • Nova Cinema, 20:00 – komedie Modrý blesk – Miles Logan je jako každý správný „lupič džentlmen“ výsostný profesionál. Určitě by dotáhl do zdárného konce i tuhle prácičku s diamantem za dvacet miliónů dolarů, kdyby se do jeho týmu nevetřel chamtivý podrazák Deacon. Takhle je Miles rád, že při nepovedené akci nepřišel o život a nakonec vyvázl jen s dvouletým trestem. K optimismu ho kromě veselé povahy vede i fakt, že se mu na poslední chvíli podařilo uloupený diamant ukrýt… (Blue Streak, USA, Německo, 1999)

Cloud23

  • Prima, 20:15 – krimi komedie Divoká dvojka – Reese Witherspoon hraje vzornou a snaživou policistku, které svěří do ochrany klíčového svědka (sexy manželku místního drogového dealera) v soudním procesu s vlivným mafiánským bossem. Když se o dvojici začnou intenzivně zajímat najatí zabijáci a zkorumpovaní policisté, nezbývá jim nic jiného, jen se vydat na útěk napříč celým Texasem. (Hot Pursuit, USA, 2015)

  • ČT1, 21:25 – komedie Snowboarďáci – Rendy a Jáchym jsou v počítačové herně snowboarďáckými rekordmany. Na opravdovém prkně sice nestáli, nicméně věří, že zasněžené svahy pokoří a udělají dojem na holky. K jejich zděšení je však na hory doprovází neskutečně jedovatá Jáchymova sestra a bratranec, zároveň správce chaty, kde jsou zadarmo ubytováni, si je plete s námezdními silami. Navíc neodolatelné bohyně, do kterých se zamilovali, obletuje drsná parta místních snowboarďáckých suverénů. (Česko, 2004)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).