Hlavní navigace

Televizní tipy na úterý: Terapeut, Kalorie bez limitu, Alexandr Veliký a Malý New York

24. 7. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • Cinemax, 20:00 – komedie Terapeut – Připravte se na dánskou jízdu plnou komediálních situací a manželského humoru. Hlavními hrdiny snímku jsou manželé Anders a Puk, kteří se konečně přestěhovali do domu svých snů. Jenže stavba rozhodně není v perfektním stavu a vyžaduje spoustu úprav a ještě více oprav. Ale podle Anderse stačí trocha lásky a péče a jejich domov bude perfektní. Nicméně manželé brzy zjistí, že dům vyžaduje opravdu totální rekonstrukci, kterou si ovšem nemohou dovolit. Dánská komedie (2008).
  • Prima love, 20:45 – dokument Kalorie bez limitu – Příběhy několika lidí středního věku, kteří se potýkají s nezvladatelnou žravostí. Denně spořádají takové množství kalorií, které by normálnímu člověku stačilo i na týdny. Britský dokument (2006).
  • ČT 1, 20:55 – dokument Neobyčejné životy: Taťjana Medvecká – Herečka tělem i duší, dlouholetá členka činohry Národního divadla, z níž láska k profesi a především k prknům, která znamenají svět, tryská v každém okamžiku. I když se věnuje filmu, televizi, dabingu i rozhlasu, jejím světem jsou rozhodně divadelní prkna. Český dokument.
  • Filmbox Plus, 21:00 – historické drama Alexandr Veliký – Velkolepá historická sága mapuje život i legendu jedné z nejvýraznějších postav světové historie, odvážného a neúprosného dobyvatele, Alexandra Velikého, který ve věku 32 let vytvořil největší impérium všech dob. Americko-francouzsko-německo-nizozemské historické drama (2004).
  • ČT 2, 22:25 – film Malý New York – Newyorský rodák James DeMonaco (nar. 1969) se nejdřív uplatnil jako scenárista (např. Coppolova komedie Jack, kriminální thriller Vyjednavač nebo remake akčního thrilleru Útok na 13. okrsek). Pro svůj autorský režijní debut si vybral příběhy tří obyvatel Staten Islandu, kde sám vyrůstal a který ve svém filmu Malý New York (2008) nazývá „zapomenutým nevlastním dítětem Manhattanu“. Americký film (2008).

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).