Hlavní navigace

Televizní tipy na úterý: Venkovský učitel, Benga v záloze, Australian Open

17. 1. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
17. 1. 2012

UVNITŘ VIDEO Pokud se chystáte dnešní večer strávit před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů. Každý den v poledne vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • ČT 1, 20:00 – film Venkovský učitel – Mladý muž z Prahy (Pavel Liška) přestupuje na malou vesnickou školu jako učitel. Rozhodl se utéct od všech svých bezvýchodných vztahů do prostředí, kde snad bude moci najít sebe a další životní cestu. Postupně se sblíží s okolím, především s rozvedenou farmářkou a jejím dospívajícím synem. Lidské vztahy jsou ale komplikované, zvláště ve filmech Bohdana Slámy. Český film (2008).
  • ČT 2, ČT HD, 20:00 – dokument Největší tankové bitvy: Prochorovka (3/10) – 11. července 1943. Tankové divize SS vytvořily 50 kilometrový průlom v sovětské obraně. Jižně od Kurska, u vesnice Prochorovka vrhli Sověti do protiútoku záložní 5. gardovou tankovou armádu. Kanadský cyklus dokumentárních rekonstrukcí.
  • Viasat Explorer, 20:00 – dokument Stát se mužem v Melanésii – Dokument sleduje mladé muže, kteří žijí na různých ostrovech v Melanésii. Přestože se nikdy nesetkali, mají společný a zároveň jediný cíl: zvládnout trnitou cestu k dospělosti. Každého z nich čeká vyčerpávající zasvěcovací úkol. Úspěch, který však není zaručen, jim v jejich kmenech přinese nové postavení a zodpovědnost. Francouzský dokument (2004).
  • HBO 2, 22:00 – akční komedie Benga v záloze – Dvě ztracené existence v podobě dvou newyorských policistů, Gamble a Hoitz (Will Ferrell a Mark Wahlberg) jsou odsouzeni sedět na doživotí za stolem a úřadovat. Jeden druhého nesnášejí a jejich nudná práce se stává ještě nesnesitelnější, když musejí žít ve stínu dvou největších a nejoslavovanějších policistů (Samuel L. Jackson a Dwayne Johnson). Americká akční komedie (2010).
  • Eurosport, Eurosport HD, 01:00 – tenisový přenos Australian Open – Přímý přenos třetího dne turnaje v australském Melbourne, 2. kolo žen a mužů.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).