Hlavní navigace

Televizní tipy na úterý: Wyatt Earp, Tajemné okno a alpské lyžování

Lukáš Polák

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Každý den vám nabízíme výběr zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • ČT Sport, 17:40 – Alpské lyžování: SP 2015/16 Rakousko – Přímý přenos 1. kola slalomu mužů z rakouského Schladmingu.

  • Nova Cinema, 20:00 – western Wyatt Earp (1/2, 2/2) – Ze slavného pistolníka Divokého západu se stal Wyatt Earp šerifem v městečku Tombstone, aby se pak se svými bratry proslavil především soubojem u O. K. Corralu. Americký western (1994)

  • Kino Barrandov, 22:00 – dokument Návrat do Osvětimi – Ve třinácti letech ji jako malou holčičku odvezli do koncentračního tábora Osvětim. Jako jediná z celé rodiny přežila. Po více než sedmdesáti letech se vrací na místa plná hrůzy. Český dokument (2016)

  • Prima Max, 22:05 – mysteriózní thriller Tajemné okno - Spisovatel Mort Rainey prochází těžkým obdobím rozvodu, a navíc má tvůrčí krizi. V tu nejhorší možnou chvíli se objeví psychopat, který tvrdí, že mu Mort ukradl příběh a publikoval ho. Americký thriller (2004)

  • ČT 2, 22:20 – animované drama Alois Nebel – Úspěšná adaptace stejnojmenného komiksu vznikla kombinací hraného a kresleného filmu – tzv. metodou rotoskopie. Film debutujícího Tomáše Luňáka získal v rámci Českého lva 2011 cenu za nejlepší hudbu, zvuk a výtvarné řešení, v roce 2012 byl oceněn Evropskou filmovou cenou jako nejlepší animovaný film roku. České animované drama (2011)